ماشین ظرفشویی

شنبه 30 شهریور 1398

از جمله کارهایی که بر سر انجام آن همیشه بحـث و مجادله رخ می‌دهد شستن ظروف است، اما ماشین ظرفشویی کار را راحت کرده است چرا که فقط کافی است ظروف کثیف را درون آن قرار دهید و دستگاه را روشن کنید و بعد از اتمام پروسه‌ی شستشو ظروف تمیز را تحویل بگیرید.

ماشین ظرفشویی دارای مدل‌های رومیزی و ایستاده است با ظرفیت‌های مختلف معمولا ماشین ظرفشویی  6 الی 8  نفره گنجایش شستن 70 الی 110 عدد ظرف را دارند، ماشین ظرفشویی 12 نفره توانایی شستن 140 عدد ظرف به صورت همزمان را داراست، ماشین ظرفشویی 14نفره 160عدد ظرف را می‌شوید، توجه داشته باشید که نوعی از ظرفشویی را خریداری کنید که قابلیت شستن ظرف‌های چرب را داشته باشد و در زمانی که تعداد ظرف‌ها از ظرفیت دستگاه کمتر است توانایی نیم شور را داشته و با صرف آب و مواد شوینده‌ی کمتر کار را انجام دهد همچنین در نظر داشته باشید که برخی از مدل‌ها دارای سنسور حرارت هستند و در صورتی که دمای آب کم باشد قادر است که آن را گرم کند. اگر هم به دنبال کاهش مصرف آب هستید از نوعی استفاده کنید که قابلیت شستشو با بخار را دارد.

در ماشین ظرفشویی از مواد شستشوی مخصوص مثل قرص ظرفشویی استفاده می‌شود که حاوی موادی است از جمله سورفکتانت که دارای دو طرف است که یک طرف آن قطب است و به آب می‌چسبد و طرف دیگر غیر قطبی و آب گریز است و به کثیفی‌ها و چربی‌ها می‌چسبد و باعث شل شدن و رها شدن آن‌ها می‌شود. خاطر نشان می‌شویم بهتر است ابتدا با یک دستمال کثیفی‌های ظروف را گرفته سپس داخل دستگاه قرار دهید و تا جایی که ممکن است دستگاه را با ظرفیت کامل روشن کنید و برای چند تکه ظرف آن‌را روشن نکنید.

اما این دستگاه کارامد نیز احتیاج به سرویس و تعمیر دارد، شما از طریق اپلیکیشن شیراز سرویس می‌توانید تمامی سفارشات نصب ماشین ظرفشویی، سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی را ثبت کنید تا تعمیرکار مربوطه کار را در منزل شما انجام دهد.