اطلاعاتی در ارتباط با نجار و شغل نجاری

شنبه 16 شهریور 1398

نجار کسی است که با هنر و مهارت خود، با استفاده از دستگاه‌های مختلف چوب را به وسیله‌های مختلف تبدیل می‌کند. تفاوتی ندارد که نجار چهارپایه بسازد یا کمد و کابینت در هر صورت باید از مهارت خود استفاده کند تا وسیله‌ای با کیفیت ارائه دهد.

ساخت انواع میز، کمد، کمد دیواری، صندوقچه و... از جمله محصولاتی هستند که نجار دست به ساخت و تعمیر آن‌ها می‌زند. هزینه‌ی کارهای نجاری بسته به طرح و میزان کاری که ساخت یا تعمیر وسیله‌ی مورد نظر می‌برد همچنین نوع مواد و متریال کاربردی، متفاوت است اما شما می‌توانید قبل از انجام کار مورد نظر از نجار بخواهید برآورد هزینه کند تا شما با خیالی آسوده تصمیم به اجرای کار کنید.

چوب یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی در قدیم‌الایام بوده و از آن برای ساخت سقف و حتی در مواردی برای ساخت یک کلبه یا یک ساختمان چوبی استفاده شده است. در طول زمان از چوب برای ساخت انواع وسایل مثل قایق، کالسکه، مبل، صندلی، تخت خواب، و...  استفاده شده‌ است. نجاری یک هنر است، هنر برش چوب و به هم متصل کردن آن و در نهایت تولید یک سازه چوبی، نجاری از جمله کارهای عملی است که به نظر من در اجتماع محبوب است چرا که با داشتن این هنر هم وسیله‌ای کاربردی می‌سازید و هم درآمد خواهید داشت و در عین حال لذت می‌برید. کسانی که دوست دارند این حرفه را آموزش ببینند بهتر است در جایی به‌عنوان شاگرد مشغول شوند تا زیروبم این حرفه را ا نزدیک لمس کنند یا می‌توانند دوره‌های آموزشی لازم را بگذرانند اما باید بدانید که کارهای هنری احتیاج به شاگردی دارند یعنی شما حتی مدرک مربوطه را هم که داشته باشید بهتر است مدتی را در کنار استاد نجار کار کنید تا به‌صورت عملی همه چیز را فرا گیرید. نجاری شغلی است پر سروصدا و پر گردوخاک، این شغل دارای وسایل خاص خود است که در یک دسته بندی می‌توان آن‌را به وسایل دستی نجاری مثل اره، چکش، متر و تراز و... ، وسایل برقی مثل اور فرز، اره گرد بر و... و دستگاه برش تقسیم کرد. کار با هرکدام از این وسایل می‌تواند خطر آفرین باشد  نجار باید دارای حوصله و صبر فراوان باشد تا هم نتیجه‌ی کار باکیفیت باشد و هم موقع استفاده از وسایل به خود آسیبی وارد نکند.

وظایف نجار

_ گزینش چوب یا فرآورده‌های چوبی مناسب با وسیله‌ی مورد درخواست مشتری

_ اندازه گیری و طراحی وسایل چوبی

_ برش زدن چوب و فرآورده‌های چوبی و همچنین شکل دادن به چوب جهت ساخت وسایل

_ به هم وصل کردن قطعات چوبی و ساخت یک وسیله

_  نصب وسایل چوبی ساخته ‌شده

شما می‌توانید بدون سرچ فراوان و به راحتی در خانه نشسته و با استفاده از اپلیکیشن شیراز سرویس خدمات نجاری خود را ثبت کنید، بله بدون سرچ زیاد چرا که شیراز سرویس خود کار پیدا کردن نجارهای باتجربه، حرفه‌ای و کاردرست را انجام داده است تا شما برای درخواست خود در ارتباط با تمامی کارهایی که با چوب سروکار دارند مثل تعمیر و ساخت کمد، کمد دیواری، تعمیر و ساخت میز، تعمیر و ساخت جا کفشی، تعمیر و ساخت کابینت و... به مشکل بر نخورید. ما خدمات نجاری سیار را ارائه می‌دهیم و در مواردی که احتیاج است کار در محل انجام شود آن را انجام می دهیم و اگر لازم باشد کار در کارگاه انجام شود، اندازه گیری‌های لازم انجام شده و در کارگاه کار را انجام داده و برای شما به محل مورد نظر می‌آوریم. برای ثبت سفارش همچنین برآورد هزینه اپلیکیشن را دانلود کنید.