چگونه ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

شنبه 2 شهریور 1398

همان طور که ماشین لباسشویی کار شستشوی لباس‌ها را انجام می‌دهد، خود نیز احتیاج به تمیز شدن دارد که لازم است بعد از عملیات شستشو تمیز و خشک شود و در بازه‌های زمانی طولانی مدت‌تر هم به‌صورت خالی روشن شده و عملیات جرم‌گیری انجام شود.

با اختراع ماشین لباسشویی کار شستشوی لباس بسیار راحت تر شده است به خصوص ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک که به صورت خودکار کار شستشو، آب‌کشی و خشک کردن لباس را انجام می‌دهند و اصلا دردسری ندارند، تنها کاری که باید انجام داد تمیز نگه داشتن آن است شما اگر لباس‌هایتان را در تشت هم بشویید در پایان کار لازم است تشت را شسته و بگذارید خشک شود خب ماشین لباسشویی نیز این‌چنین است و باید بعد از اتمام کار آن را تمیز کرد چرا که محیط آن مرطوب است و امکان دارد مقداری از میکروب خروجی از لباس‌ها در درزها و لاستیک آن گیر کند و در فضای مرطوب که خود باعث تکثیر میکروب و ساطع شدن هوای بد است، رشد کند. 

اگر بلافاصله بعد از شستشو لاستیک دور درب ماشین را کنار بزنید خواهید دید که کف و آب در آن‌جا وجود دارد حال اگر با پارچه آن‌را تمیز نکنید به مرور خشک می‌شود و دفعه بعد که لباسشویی را به کار می‌اندازید مجدد این کف و آب که خشک شده است و مسلما حاوی میکروب است، مجدد خیس شده و این میکروب وارد چرخه‌ی شستشو می‌شود حال اگر مجدد بعد از اتمام کار تمیز و خشک نشود این میکروب و کثیفی دو چندان می‌شود و همین کافی است تا پس از مدتی رسوب گرفته و باعث پوسیده شدن لاستیک شود. پس لازم است بعد از پایان کار لباسشویی این لاستیک به خوبی خشک و تمیز شود.

همان‌طور که می‌دانید استفاده بیش از اندازه از مواد شستشو مثل مایع لباسشویی، پودر لباسشویی، صابون و... لزوما به معنای به ارمغان آوردن تمیزی بیشتر نیست بلکه باعث می‌شود هم لباس‌ها در نهایت هنوز حاوی مواد باشند هم محفظه‌ای که مواد را در آن می‌ریزیم کثیف ‌شود، پس یکی دیگر از قسمتهایی که احتیاج به تمیز شدن دارد محفظه‌ی مخصوص مواد است که بهتر است بیرون آورده شود و با استفاده از مواد شوینده و اسکاچ نرم یا مسواک به خوبی شسته، خشک شده و در سر جای خود قرار گیرد.

فیلتر لباسشویی را نیز لازم است در بازه‌های زمانی مشخص تمیز کنید چراکه آب از آن خارج می‌شود و با بازکردن آن اگر جسم و تاروپود هم در آن گیر افتاده باشد، از آن خارج می‌کنید.

برای نظافت دیگ ماشین لباسشویی کافی است آن را بدون اینکه لباسی داخل آن قرار دهید به‌صورت خالی روشن کنید تا چند دقیقه کار کند در نظر داشته باشید برای این امر لازم است دمای آب بالا باشد. برای افزایش کیفیت کار می‌توانید از جوش شیرین یا مواد موجود در بازار برای این‌کار استفاده کنید.

شیراز سرویس اپلیکیشن درخواست خدمات. شما در شیراز سرویس می‌توانید سفارشات خود در ارتباط با نصب و تعمیر انواع لباسشویی را ثبت کنید.