چگونه عمر یخچال را افزایش دهیم؟

شنبه 19 مرداد 1398

یخچال فریزر عضو جدایی ناپذیر زندگی این روزهای بشر است و در همه جا مورد استفاده قرار می‌گیرد برای جلوگیری از خراب شدن و افزایش عمر این عضو ثابت خانه و مغازه نیاز است به آن توجه و رسیدگی شود.

یخچال فریزر عضو جدایی ناپذیر زندگی این روزهای بشر است، از آشپزخانه‌ها و کافه‌ها گرفته تا رستوران‌ها و مغازه‌ها و... همه و همه به یخچال بسیار احتیاج دارند و خرابی آن کار را زار می‌کند. از زمان خریداری یخچال تا آوردن آن به خانه و مورد استفاده قرار دادنش لازم است که مراعات حال آن را بکنیم تا او نیز مراعات حال و جیب ما را بکند چرا که خراب شدن آن اول از هرچیز ما را به دردسر برای یافتن تعمیرکار خوب می‌اندازد سپس دردسر از عهده‌ی مخارجش برآمدن. با رعایت چندین مورد می‌توان یخچال را راضی نگه داشت.

_ حتما از محافظ برق استفاده کنید و سیم یخچال را مستقیما به پریز برق نزنید، برد یخچال بسیار حساس است و اگر محافظ بر سر راه آن نباشد که جریان برق را کنترل کند، برد آسیب می‌بیند.

_ فاصله‌‌ی یخچال را تا دیوار و سایر وسایل در حدود بیست سانتی‌متر حفظ کنید، اگر فضای شما محدود است و نمی‌توانید این فاصله را حفظ کنید از یک ورق مناسب مثل ورق عایق حرارت یونولیت بین یخچال و سایر اجسام استفاده کنید.

_ تا جایی که ممکن است قبل از بازکردن درب یخچال و فریزر فکر خود را بکنید که چه موادی را می‌خواهید بگذارید و بردارید و حتی‌الامکان همه را یکی کرده و به یک‌باره درب را باز کنید چرا که باز کردن پی در پی درب یخچال و همچنین بیش از حد باز نگه داشتن آن، باعث خروج سرما و وارد شدن دمای محیط به درون آن می‌شود و آن را به زحمت می‌اندازد تا دوباره دمای خود را یکسان کند.

_ تا جایی که ممکن است مواد غذایی را به طور صحیح و دسته بندی در یخچال و فریزر قرار دهید که سرما به راحتی بین آن‌ها نفوذ کند برای مثال سبزی یا میوه را پاک کرده، خرابی آن‌را دور بریزید و مابقی را در یخچال قرار دهید.

_ مواد غذایی که بو دارند را حتما داخل پلاستیک یا ظرف درب دار قرار دهید که بوی آن در محیط یخچال نپیچد که باعث می‌شود سایر مواد نیز بو بگیرند و در مدت طولانی‌تر کل یخچال بو می‌گیرد.

_ به‌صورت منظم داخل یخچال را با پارچه‌ای نمناک تمیز کنید، مواد غذایی که احتیاج ندارید را دور بریزید و فضای یخچال را اشغال نکنید.

شما از طریق اپلیکیشن شیراز سرویس می‌توانید تمامی سفارشات خود در ارتباط با نصب و تعمیر انواع یخچال فریزر را ثبت کنید، شیراز سرویس با بهره گرفتن از نیروهای متخصص کار را برای شما آسان می‌کند.