تعمیر مبل و صندلی

شنبه 12 مرداد 1398

امروزه استفاده از مبلمان علاوه بر مزیتی که برای مفاصل دارد و نشست و برخواست را بسیار راحت‌تر کرده است از آن نیز به عنوان یک عضو زیبا و تعیین کننده در دکوراسیون منزل استفاده می‌شود اما این عضو زیبا نیز گاهی دچار مشکل شده و تعمیر لازم می‌شود.

هرچند که هنوزهم در خیلی از مکان‌ها از مبل استفاده نمی‌شود و به روش سنتی بر روی قالی می‌نشینند اما استفاده از مبل و صندلی در ایران کم کم جای خود را پیدا کرد، مبل و صندلی باعث می‌شوند نشستن و برخواستن راحت‌تر انجام گردد این وسایل تسهیل کننده زندگی به مرور دچار فرسایش می‌شوند، فرسایش آن‌ها نیز بدین گونه است که علاوه بر شکل ظاهری اجزای درونی آن‌ها نیز دچار مشکل می‌شود و نشستن بر روی آن‌ها سخت می‌شود. زمانی‌که مبل یا صندلی کیفیت قبل خود را ندارد این خود دلایل گوناگونی دارد، که مهمترین کار در این مسیر عیب یابی آن است. پس در ابتدا باید مشخص شود که عیب و مشکل از کجا هست تا بتوان درصدد رفع آن برآمد.

گاهی مبل دچار نشست می‌شود به طوری که زمانی‌که روی مبل می‌نشینید انگار که درون گودی فرو می‌روید این موضوع گاهی به دلیل افت ضخامت در بالشتک و ابر است که با بیشتر کردن مواد درون بالشتک یا با تعویض ابر مشکل حل می‌شود اما گاهی ابر خوب و محکم است پس باید به فنرهای زیر آن توجه کرد که شاید چار شکستگی، از جا دررفتگی یا خم شدگی شده باشند اگر فنر خم شده باشد خودتان نیز قادر به درست کردنش هستید اما اگر شکسته است باید آن‌را به کارگاه منتقل کنید یا کار راحت‌تر را انتخاب کرده و با استفاده از تعمیرات مبلمان در منزل مشکل را حل کنید. یک دلیل دیگر شاید به خاطر شکستگی در اسکلت مبل باشد که بهتر است در این مورد تمام قسمت‌های مبل بررسی شود و اگر قسمتی دچار ترک یا شکستگی است توسط تعمیرکار مبل بررسی و تعمیر انجام شود.

گاهی اوقات مبلمان و صندلی از نظر ظاهری دچار مشکل می‌شوند برای مثال چرم روی مبل حالت پوسته می‌شود یا پارچه روی مبل خواب خود را از دست می‌دهد یا پاره می‌شود که بهترین راه حل در این مورد تعویض روکش مبل است که شما با انتخاب پارچه یا چرم در طرح و رنگ مدنظرتان جلوه‌ای تازه به مبلمان و به دنبال آن خانه خود می‌دهید.

اگر مبلمان یا صندلی شما دچار مشکل شده است و به راحتی و زیبایی قبل نیست می‌توانید از تعمیرات مبلمان شیراز سرویس بهره‌مند شوید. ما در بسیاری از اوقات مشکل را در منزل شما برطرف می‌کنیم و در پاره‌ای از اوقات که کار احتیاج به لوازم خاص دارد مانند تعویض روکش، مبل را به کارگاه منتقل می‌کنیم.