ام‌دی‌اف چیست؟

شنبه 29 تیر 1398

ام‌دی‌اف یکی از فرآورده‌های چوب است که در کنار زیبایی و دوام بالایی که دارد، پیچ و تاب بر نمی‌دارد و به راحتی خم نمی‌شود همچنین صاف است و در انواع و رنگ‌های مختلف قابل روکش شدن است. ام‌دی‌اف با توجه به خصوصیاتی که دارد در ساخت و سازهای مختلف از ساخت کابینت، کمد و کتابخانه گرفته تا پارتیشن بندی، ساخت ستون و مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ام‌دی‌اف بر گرفته از کلمه‌ی Medium density fibreboard به معنای تخته فیبر با چگالی است، این محصول از الیاف و ضایعات چوب در واقع قسمت‌های دور ریز چوب ساخته شده است که به رزین آغشته می‌شود و تحت تاثیر گرما و فشار به هم چسبیده و صفحه‌ای صاف به نام ام‌دی‌اف تولید می‌شود. MDF بسیار متراکم و محکم است چرا که از ذرات ریز ساخته می‌شود به همین دلیل می‌توان به راحتی آن‌را برش زد، سوراخ نمود و خم کرد و در نهایت پس از برش زدن یا ابزار زنی لبه‌هایی هموار را خواهید دید. در واقع این فراورده‌ی چوبی که عمر زیادی از آن نمی‌گذرد با ظهورش کار را در بسیاری از موارد راحت‌تر و بهتر کرده است.  برای ساخت مصنوعات چوبی از جمله کمد، کابینت، دکورهای چوبی، کتاب‌خانه، کمد دیواری و... استفاده از ام‌دی‌اف کار را هیجان انگیز تر می‌کند چرا که هم از نظر هزینه به نسبت چوب ارزان تر است و هم می‌توان با روکش کردن آن به رنگ‌های مورد نظر دست یافت.

مزایای ام‌دی‌اف:

_ از دور ریز چوب، تراشه‌های رنده شده و خاک اره ساخته می‌شود بنابراین دوست دار محیط زیست است

_ در برابر رطوبت هوا مقاوم است

_ در برابر حرارت مقاوم است

_ دارای سطحی صاف و متراکم که در ابعاد مختلف قابل تولید است

_ قابلیت روکش شدن در رنگ‌های مختلف، ابزار خوری و ماشین کاری دارد

ام‌دی‌اف در ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود، ام‌دی‌اف نازک برای ساخت قسمت‌های پشت کمد و کابینت، ام‌دی‌اف با ضخامت معمولی که در ساخت انواع مصنوعاتی همچون کابینت، کمد، کتابخانه، قفسه و... مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین از ام‌دی‌اف با ضخامت بالا در ساخت ستون، مبلمان، پارتیشن و هرآنچه که احتیاج به استحکام بالا دارد استفاده می‌شود.

شما برای تمامی سفارشات خود در زمینه‌ی نجاری و ام‌دی‌اف از جمله ساخت و تعمیر انواع کابینت، کمد، قفسه بندی، کتابخانه و... می‌توانید از طریق اپلیکیشن شیراز سرویس اقدام نمایید. برای دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس اینجا کلیک نمایید.