نحوه‌ی شستشوی انواع پارچه با برنامه‌های مختلف ماشین لباسشویی

جمعه 14 تیر 1398

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که این تعداد از برنامه که بر روی ماشین لباسشویی درج شده است به چه دلیل است؟ ماشین لباسشویی‌های جدید مجهز به برنامه‌های مختلفی هستند که هر کدام جهت شستشوی جنس خاصی از پارچه به کار می‌روند.

در واقع شستشوی لباس کار سخت و دشواری نیست آنچه انسان را دچار سردرگمی می‌کند شیوه‌های مناسب شستشو است که در مورد لباس‌هایی با پارچه‌های گوناگون، متفاوت خواهد بود. شاید ساده ترین راه حل توجه کردن به برچسب لباس مورد نظر باشد که دستور‌العمل لازم بر روی آن حک شده  است.

راهنمای شیراز سرویس در مورد پارچه‌های مختلف را در متن زیر مشاهده می‌کنید:

پنبه: یکی از جاذب و با دوام‌ترین الیاف‌های موجود است که برای شستشوی آن می‌توانید از برنامه شستشوی Cotton wash  در ماشین لباسشویی استفاده کنید.

کتان: پارچه کتانی یک پارچه خنک و سبک است و یکی از بهترین گزینه ها در روزهای گرم است.  برای شستشوی پارچه‌های کتانی می‌توانید هم از برنامه  Delicates و هم Cotton wash استفاده کنید.

ابریشم: پارچه‌هایی از جنس ابریشم در مقابل سایش مقاوم هستند و میزان جذب رطوبت در آن‌ها بالا است که برای شستن آن‌ها می‌توان از برنامه Delicates/Silk wash استفاده کرد.

پشم: این الیاف طبیعی که از پشم گوسفند ساخته می‌شود عایق بسیار مناسبی در برابر سرما است و در واقع گرما را حفظ می‌کند همچنین از ویژگی‌های بارز آن به مقاومت در برابر چروک شدن می‌توان اشاره کرد که با آب سرد باید شسته شود و از برنامه hand-wash می‌توان برای شستن آن بهره برد.

نایلون یا پلاستیک: یک الیاف مصنوعی با مقاومت و انعطاف پذیری بالا است که برای شستن آن می‌توان از برنامه Synthetic/Easy Care  استفاده کرد.

پلی آستر: این مورد نیز الیاف مصنوعی است که در برابر چین و چروک مقاوم است و به سرعت خشک می‌شود که برای شستن آن از برنامه Synthetic/Easy Care باید استفاده کرد.

در پایان یادآور می‌شویم که اپلیکیشن شیراز سرویس  یک سرویس ارائه دهنده‌ی خدمت در حوزه‌های مختلف است که شما سفارشات خشکشویی، پتوشویی و شستشوی پرده را می‌توانید از طریق آن ثبت کنید تا همکاران ما در محل مورد نظر شما حضور پیدا کنند و لباس را از شما تحویل گرفته، شسته و اتوکشی شده به شما تحویل دهند به زبان ساده تر خدمات شیراز سرویس شامل خشکشویی آنلاین نیز می‌باشد. برای دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس و ثبت سفارش به‌صورت آنلاین اینجا کیک نمایید.