لوله باز کنی، فنر زنی

جمعه 7 تیر 1398

درست است که لوله ها ساخته و پرداخته شده‌اند برای بیرون راندن آب و فاضلاب اما قرار نیست که هرآنچه ما به درون آن‌ها میریزیم را بتوانند به بیرون هدایت کنند در واقع گاهی موادی که به درون آن‌ها ریخته می‌شود بیشتر از ظرفیتشان است و در گلویشان گیر کرده و احتیاج به کمک برای باز کردن راه خود دارند.

گرفتگی لوله دلایل مختلفی دارد و هر کدام راه حل مخصوص به خود را می‌خواهد برای مثال به احتمال زیاد گرفتگی لوله‌ی حمام بر اثر ورود مو، چربی حاصل از صابون و رسوبات ته نشین شده‌ی آب است که هر کدام از این موارد به تنهایی دردسر ایجاد می‌کند حال فرض کنید همگی با هم ادغام شوند و چه دردسری بوجود خواهد آمد.

گرفتگی لوله آشپزخانه می‌تواند بر اثر ورود آشغال حاصل از غذا و چربی روغن باشد و در جایی که آشغال‌گیر بر سر راه لوله وجود نداشته باشد یا هر نوع ظرف چرب با هر میزان چربی را می‌شویید نتیجه ای جز گرفتگی نخواهد داشت.

به‌صورت کلی اگر گرفتگی زیاد نباشد با استفاده از روش‌های اولیه نیز مشکل حل خواهد شد.

از جمله این روش ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ اگر امکان دیده شدن داخل لوله وجود دارد که ابتدا داخل لوله را چک کنید چرا که شاید جسمی داخل آن افتاده باشد که بتوانید آن‌را بردارید و خود را خلاص کنید.

_ سرکه و جوش شیرین را در لوله بریزید، به آن به مدت یک الی دوساعت استراحت دهید سپس آب گرم یا آب جوش را بریزید.

_ استفاده از محلول شیمیایی لوله باز کن که در سوپرمارکت به وفور یافت می‌شود، برای استفاده از این محلول به دستور‌العمل نوشته شده برروی آن توجه کنید.

اما همان طور که می‌دانید روش‌های اولیه همیشه جواب گوی نیست ولازم است اهل فن مشکل را بررسی کند، گاهی یک لوله کش می‌تواند مشکل را برطرف کند مشکلاتی از جمله گرفتگی لوله زیر سینک ظرفشویی، اما گاهی باید لوله باز کن را صدا زد تا با فنر برقی و سایر ادوات لازم کار را به سرانجام برساند. شاید در نگاه اول این کار نیز آسان بیاید اما در واقع قلق های خاص خود را دارد که اگر کار به خوبی انجام نشود دردسر ساز خواهد شد.

شما از طریق اپلیکیشن شیراز سرویس می‌توانید تمامی سفارشات خود در ارتباط با لوله کشی، رفع گرفتگی لوله، فنر زنی، نشت یابی و... را ثبت کنید. برای دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس اینجا کلیک کنید.