سم پاشی

جمعه 27 اردیبهشت 1398

سم‌پاشی موجب می‌شود شما از دست حشرات و آلودگی‌های احتمالی آن‌ها نجات یابید اما در نظر داشته باشید که برای اینکه تجربه‌ی تلخ حضور حشرات را دوباره نچشید بهتر است منبع اصلی آن را از بین ببرید.

استفاده از توری برای همیشه برای در امان ماندن از گزند حشرات کافی نیست چرا که باید مراقب باشید که منبع تولید و یا ورود حشرات به خانه در داخل خانه نباشد. منفذهای دیوار، چهارچوب های در و چاه های توالت محل ورود و زندگی حشرات می‌باشد که می توان برای آنها از در پوشهای مخصوص استفاده کرد و راه‌های نفوذ را بست. سطل زباله کثیف منبع تولید پشه می باشد که باید از خانه خارج شود.

اصولا در سم پاشی گل و گیاه و درختان سم پاشی یک عمل پیشگیرانه است اما در اکثر مواقع سم پاشی علیه حشراتی چون سوسک، ساس و کک را به دنبال حمله‌ی این حشرات انجام می‌دهیم و به نحوی ما به دنبال درمان هستیم نه پیشگیری. سم مورد استفاده در سم‌پاشی علیه کک متفاوت است از سم مورد نیاز برای خلاصی از سوسک.

نکاتی در ارتباط با سم پاشی

_  در پاره‌ای از سم‌پاشی‌ها احتیاج نیست که وسایل را جمع کنید یا خودتان در محل نباشید اما در بعضی از موارد احتیاج است که محل تخلیه شود و تا چند ساعت پس از سم‌پاشی نیز به محل وارد نشوید پس بهتر است به توصیه‌های نیروی مربوطه گوش دهید.

_ همچنین در نظر داشته باشید که محل مورد نظر را نباید به صورت کامل تمیز کرد و یا شست چرا که گونه ای از سموم احتیاج است در مکان مورد نظر باشد تا بر حشرات مزاحم اثر کند، پس در این مورد نیز از نیروی مربوطه می‌توانید مشاوره بگیرید که تا چند وقت نباید اثرات سم را بزدایید.

_ بهتر است منافذ ورود حشرات را شناسایی و پلمپ کنید در واقع منبع اصلی همین راه‌های نفوذ هستند چرا که درست است شما سم‌پاشی کرده و حشرات موجود را از بین می‌برید اما اگر راه نفوذ را نبندید حشرات جدید جایگزین می‌شوند.

_ از نگهداری مقوا، روزنامه، ساک دستی کاغذی و به طور کلی هرآنچه از کاغذ درست شده است در خانه و به‌خصوص در نزدیکی آشپزخانه پرهیز کنید چراکه کاغذ غذای لذیذی برای پاره‌ای از حشرات است و تعداد زیادی از آن‌ها را به خود جذب می‌کند.

_ بهتر است بعد از این که به محل بازگشتید در صورت وجود علائمی از جمله، خارش در گلو، مشکلات تنفسی، سرگیجه، خارش یا مشکلات پوستی به پزشک مراجعه کنید. در هر صورت هرچقدر تمیز باشید و در نظافت منزل‌تان کوشا، باز هم امکان دارد که حشراتی گریبان‌گیر منزل‌تان شوند پس احتیاج به سم‌پاشی پیش می‌آید. اینکه چه میزان و برای از بین بردن سوسک، ساس یا پشه و بقیه موارد احتیاج به کدام نوع سم است نیاز به مشاوره دارد و برای انجام سم‌پاشی بهتر است کار را به کاردان بسپارید تا ایشان با توجه به تخصص و تجربه‌ی خود کار را انجام دهد چرا که شاید شما در انجام کار نتیجه‌ی مورد دلخواه خود را نگیرید و شاید پاره‌ای از ایمنی ها را رعایت نکنید و مسمومیت برای خود و یا خانواده‌تان به همراه بیاورد.

اپلیکیشن شیراز سرویس آماده دریافت سفارشات شما در زمینه‌ی سم پاشی درختان و سم پاشی منزل و محل کار شما است. برای دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس اینجا کلیک کنید.