سرویس کولر آبی

جمعه 20 اردیبهشت 1398

با وجود روی کار آمدن وسایل سرمازا جدید کماکان کولر آبی محبوبیت فراوانی در نزد مردمان ایران دارد. کولر آبی نیز از جمله وسایلی است که برای باقی ماندن در فرم ایده آل خود احتیاج به سرویس دوره‌ای دارد که شما هم خودتان می‌توانید این کار را انجام دهید و هم اینکه از متخصص این امر بهره ببرید.

با وجود پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن انواع کولر گازی اما کماکان کولر آبی طرفداران بسیاری دارد و حتی خیلی از خانه‌هایی که از کولرگازی استفاده می‌کنند در دل خود کولر آبی را نیز جای داده‌اند از جمله دلیل استفاده از کولر آبی می‌توان به پرداخت هزینه کمتر در خرید، پرداخت هزینه‌ی کمتر جهت نصب، سرویس و تعمیر آن و همچنین مصرف پایین‌تر برق نسبت به کولر گازی نام برد. کولر آبی نیز همانند خیلی از وسایل دیگر از جمله کولر گازی، دستگاه تصفیه آب و... نیاز به سرویس دوره‌ای دارد. این سرویس بدان معناست که با فرا رسیدن روزهای گرم شما قصد دارید کولر را مجدد به کار بیندازید. برای راه اندازی مجدد کولر باید یکسری از کارها را انجام دهید تا کولر به شرایط ایده آل خود برسد و نتیجه‌ای باب میل شما به ثمر برساند. از جمله مهمترین نکاتی که در نصب و سرویس کولر باید در نظر گرفت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نکاتی که در سرویس کولر آبی باید در نظر گرفت:

پوشال: در سرویس کولر آبی به پوشال‌ها باید توجه شود چرا که هرچقدر پوشال سالم و تمیزتر باشد کولر را به انجام فرایند صحیح خود نزدیک‌تر می‌کند. پوشال‌ها در انواع مختلف و بازه‌های قیمتی متفاوت موجود هستند و طول عمرشان بستگی به محل قرار گرفتن کولر از لحاظ اینکه در معرض نور مستقیم خورشید و گرد وخاک هست یا نه و همچنین به میزان استفاده از آن نیز بستگی دارد به‌عنوان مثال کولری که در زیر سایبان است و در طول روز 5ساعت کار می‌کند به مراتب هم اجزای آن و هم پوشال‌هایش طول عمر بیشتری نسبت به کولری دارند که در زیر نور آفتاب است و روزانه بیشتر از 7ساعت کار می‌کند.

تسمه: تسمه کولر از جمله اجزای کولر است که به صورت دوره‌ای احتیاج به تعویض دارد، از جمله نشانه‌های تعویض کولر می‌توان به وجود پاره گی بر روی تسمه اشاره کرد. یکی دیگر از علائم احتیاج به تعویض تسمه این است که زمانی‌که کولر خاموش شد فن بلافاصله از کار نایستد بلکه باید چندین دور بزند و سپس از کار بایستد. تنظیم تسمه باید به درستی انجام شود چرا که اگر شل بسته شود که به خوبی نمی‌چرخد و دور اضافی میزند و اگر هم محکم بسته شود که موتور را دچار مشکل می‌کند.

کف کولر: کف کولر باید کاملا شسته شود تا گرد و خاکی باقی نماند اگر متوجه شدید که رنگ کف کولر رفته است یعنی مقاومت قبل برای زنگ زدن را ندارد پس بهتر است با قیر آماده که در رنگ فروشی‌ها موجود است تمامی قسمت‌های کف کولر را رنگ کنید، همچنین می‌توانید کف کولر را تراش زده و ضد زنگ بزنید سپس آن‌را رنگ کنید.

شناور: شناور وظیفه دارد تا میزان آب موجود در کفی کولر را کنترل و در یک میزان خاص نگه دارد، که اگر تنظیم نباشد و آب به مقدار کم وارد کفی شود که به خوبی نمی‌تواند پوشال‌ها را خیس کند اگر هم بیشتر از حد، آب جمع شود که باعث می‌شود از کولر به بیرون بریزد و شاهد هدر رفت آب باشیم.

شیلنگ آب: آب از طریق شیلنگ به داخل کولر ریخته و از آن‌جا بر روی پوشال‌ها تغییر مسیر می‌دهد، شیلنگ چون در معرض گرما قرار دارد به مرور دچار پوسیدگی می‌شود پس آن را نیز چک کنید که در صورت لزوم تعویض شود.

ما در اپلیکیشن شیراز سرویس آماده‌ی دریافت تمامی سفارشات شما از جمله سرویس کولر آبی، تعمیر کولر آبی و نصب کولر آبی هستیم. برای ثبت سفارش اپلیکیشن شیراز سرویس را دانلود کنید.