تمیز کردن توری درب و پنجره

جمعه 13 اردیبهشت 1398

توری درب و پنجره در انواع مختلفی موجود است که همگی احتیاج به تمیز کردن دارند، اصولا تمیز کردن توری درب و پنجره موکول به اواسط بهار می‌شود روزهایی که دیگر احتیاج است از نسیم خنک در داخل منزل نیز استفاده شود.

با شروع روزهای گرم پنجره‌ها نیز یکی یکی باز شده تا بتوان هوای بهتری را در فضای داخل ساختمان تجربه کرد، بازکردن پنجره‌ها عاری از مشکلاتی مثل ورود حشرات نیست مگر اینکه آن‌ها را مجهز به توری کرده باشیم پس بهتر است بر سرهمه‌ی راه‌های نفوذ حشرات توری نصب کرده و از ورود آن‌ها جلوگیری بعمل آید. توری درب و پنجره در انواع مدل توری پلیسه، توری ثابت و جمع شونده در فریم‌هایی از جنس آلومینیوم، یو‌پی‌وی‌سی، چوب و فلز ساخته می‌شوند که مشتریان با توجه به مکان موردنظر و سلیقه و میزان هزینه‌ای که می‌خواهند صرف کنند از بین گزینه‌های موجود می‌توانند بهترین انتخاب را داشته باشند. 

بعد از انتخاب توری نوبت به حفظ و نگهداری آن و همچنین تمیزکردنش برای داشتن کارایی بهتر می‌رسیم.

تمیز کردن انواع توری: بهتر است در فواصل زمانی مختلف و زمانی که متوجه کثیف شدن توری شدید آن‌ها را تمیز کنید چرا که اگر گردوغبار منفذهای توری را فرا گیرد باعث می‌شود هم دید کاهش یابد و هم هوا به خوبی رد و بدل نشود. اگر در جایی زندگی می‌کنید که گرد و غبار زیاد است بهتر است از توری‌هایی با مدل جداشونده استفاده کنید که به راحتی جدا می‌شوند و قابل شستشو هستند.

_ برای تمیز کردن توری پلیسه می‌توان از بخار شوی استفاده کرد.

_ برای تمیز کردن توری مگنتیک یا آهن‌ربایی می‌توان آن را جدا کرد و با آب به راحتی شست.

_ برای تمیز کردن توری‌هایی از جنس فلز می‌توان ابتدا با جاروبرقی خاک آن‌را تا حد ممکن گرفت، سپس با پارچه‌ای نم دار گرد و خاک آن‌را گرفت و یا آن‌را با آب شست که در این حالت بهتر است بعد از شستن با پارچه‌ای خشک آب موجود در آن را گرفت و به زبان ساده‌تر تکاند.

مراقبت و نگهداری از توری پنجره

_ هنگام رنگ آمیزی و بنایی ساختمان، تا جایی که امکان دارد توری را باز کرده و بعد از انجام کار آن‌را نصب کنید بدین منظور می‌توانید از متخصص این امر کمک بگیرید، اما اگر امکان جدا کردن آن‌را نداشتید توری را با پوششی ضخیم به‌صورت کامل بپوشانید.

_ در توری‌های ریلی اگر توری به راحتی جا به جا نمی شود اول توری را تمیز کرده و سپس، ریل بالا و پایین را روغن کاری کنید. از وارد کردن ضربه به قاب و توری خودداری کنید.

_ استفاده از آب و به روش سنتی برای شستن تمامی توری‌ها مناسب نیست به‌عنوان مثال توری پلیسه را باید با بخارشوی شست.

 جهت ثبت سفارشات ساخت، تعمیر و نصب توری درب و توری پنجره در انواع مختلف اینجا کلیک کنید و با دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس سفارشات خود را ثبت کنید.