راه کارهایی برای راحت تر اتو کردن

جمعه 12 بهمن 1397

هر کاری قلقی دارد که اگر آن‌را بدانید مسلما انجام آن کار برایتان راحت‌تر خواهد شد. با شیراز سرویس همراه شوید تا چند نکته را یاداور شویم که باعث می‌شود کمی از مشقت اتو کشیدن کم کند و در واقع نتیجه‌ی کار بهتر باشد.

راه کارهایی برای راحت تر اتو کردن

اتو کشیدن از جمله راه‌کارهایی است جهت آراسته بودن، برای اتوکشی لباس‌هایی که بصورت روزانه استفاده می‌کنیم احتیاج به تخصص خاصی نیست اما باید نکاتی را رعایت کرد تا نتیجه‌ی کار خوشایند باشد. اتو علاوه بر صاف کردن چین و چروک لباس راهی برای مبارزه با میکروب است و می‌توان لباس‌های زیر را اتو کرد تا میکروب آن‌ها را از بین برد. به راستی که بعضی از لباس‌ها بسیار بد اتو هستند و بعد از زمان زیادی که صرف اتو کردنشان می‌کنیم بلافاصله بعد از کمی استفاده مجدد چروک شده و زحماتمان را به باد می‌دهند این لباس‌ها نیاز دارند که کم مورد استفاده قرار بگیرند و در مقابل نیاز به اتو کشی مداوم دارند.

نکاتی در ارتباط با اتو کردن:

_ در ابتدا بهتر است از میز اتو استفاده کنید چرا که سطح آن هموار است و با پارچه‌ی نسوز پوشش داده شده است اما اگر میز در دسترستان نیست از سطحی صاف بهره ببرید.

_ برای اتو کردن قسمت‌هایی که دسترسی به آن‌ها به آسانی میسر نیست مانند آستین ها می‌توانید از بالشتک یا حوله استفاده کرده تا قسمت مورد نظربه خوبی اتو شود.

_ پارچه‌های حساس مانند پارچه‌های پشمی را در تماس مستقیم با اتو قرار ندهید بدین منظور بهتر است ابتدا یک پارچه نخی برروی آن پهن کنید سپس اتو بکشید.

_ گاهی اوقات در مورد برخی از پارچه‌ها مانند ابریشم، ساتن، مخمل و... بهتر است تنها از قسمت وارونه اتو شوند، چرا که در غیر این صورت به پارچه آسیب می‌رسانند.

_ برای اینکه بدانید اتو را برروی چه درجه‌ای قرار دهید نیاز به محاسبات سخت و پیچیده نیست، می‌توانید به نوشته‌ی روی لباس مراجعه کنید یا اگر نوشته‌ای نداشت بهترین راه این است که ابتدا اتو را در درجه پایین قرار دهید اگر حرارت حاصله کافی نبود درجه را افزایش دهید.

_ لباس‌ها را کمی مرطوب کنید بدین منظور هم می‌توانید آب را برروی لباس اسپری کنید هم می‌توانید لباس را بعد از شستن و پیش از خشک شدن اتو کنید.

_ لباس‌های ضخیم را بهتر است ابتدا از پشت لباس و سپس از رو اتو بکشید.

_ در مورد لباس‌های آستین دار بهتر است ابتدا از آستین‌ها شروع کنید چرا که آن‌ها را بعد از اتو کشی می‌توان از دوطرف میز آویزان کرد و سایر قسمت‌ها را اتو زد، فراموش نکنید که دگمه سر آستین را باز بگذارید و سپس اتو بکشید.

_ بعد از اتو کشی لباس را روی سطحی هموار مثل تخت پهن کنید یا به چوب لباسی آویزان کنید تا سرد شوند، درصدی از کار اتوکشی همین سرد شدن است.

با وجود تمام زحماتی که برای اتو کردن لباس می‌کشید اما بعضی از لباس‌ها را لازم است که جهت اتو کشی به خشکشویی برده و مراحل شستن یا اتو کشی در آن جا انجام شود. شما با دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس می‌توانید تمامی سفارشات مربوط به اتو کشی، خشکشویی لباس، پتو شویی و پرده شویی خود را ثبت کنید. شیراز سرویس لباس‌ها را از شما در محل مورد نظرتان تحویل گرفته کار شستشو را انجام داده و مجدد به شما تحویل خواهد داد.