فواید درب و پنجره‌ی دو جداره

جمعه 28 دی 1397

همواره در همه‌ی زمینه‌ها ابداعات و اختراعات به سرعت پیش می‌رود یکی از ساخته‌های خوب انسان، درب و پنجره‌ی دوجداره بوده است که در این حجم از آلودگی هوا و آلودگی صوتی پیام آور آرامش است.

درب و پنجره‌ی دوجداره نوع جدیدی از پنجره است که با استفاده از موادی با کیفیت تر از سایر موارد، مقاومت در برابر گرما، سرما و همچنین مقاومت در برابر پوسیدگی را به ارمغان آورده است همچنین توجه داشته باشید که با استفاده از این نوع تا حد بسیار زیادی از ورود سروصدا، آب، گرد و خاک جلوگیری به عمل خواهد آمد.

در گذشته از انواع پنجره‌ی چوبی، آهنی و آلومینیومی و... استفاده می‌شد که هرکدام در کنار فوایدی که داشت دارای معایبی نیز بود از جمله اینکه چوب دارای مقاومت بالایی نیست و نسبتا سریع دچار فرسایش می‌شود، آلومینیوم نیز عایق صدا و رطوبتی مناسبی نیست همچنین گوشه‌های آن چون جوش نمی‌خورند و به‌صورت مکانیکی متصل می‌شوند با گذشت زمان تغییر فرم می‌دهند،در مورد درب و پنجره‌ی آهنی نیز درزگیری به‌صورت کامل امکان پذیر نیست و این امر باعث ورود آب باران و همچنین گرد و خاک خواهد شد به‌علاوه آهن دچار زنگ زدگی می‌شود. در نهایت نوبت به پنجره‌ی دو جداره می‌رسد که تا حد بسیار زیادی سعی شده است تا عیوب سایر موارد را نداشته باشد و از مواد مقاوم به همراه روش‌های ساخت مناسب استفاده شود.

فواید درب و پنجره‌ی دوجداره:

_ دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نمی‌شود.

_ مقاومت در برابر سرما و گرما.

_ عایق صدا است و از ورود سروصدا جلوگیری می‌کند.

_ درزگیری آن به خوبی قابلیت اجرایی دارد، به همین دلیل از ورود گرد و خاک و آب جلوگیری می‌کند.

_ مناسب با انواع آب و هوا است.

محافظت از درب و پنجره‌ی دوجداره

درب و پنجره‌ی دو جداره نیز به مانند سایر وسایل احتیاج به محافظت و نگهداری دارند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ پنجره و درب دوجداره احتیاج به روغن کاری دارند و شما بهتر است در بازه‌های زمانی مختلف این کار را با استفاده از روغن چرخ خیاطی یا نمونه‌های مشابه انجام دهید.

_ در صورتی‌که پیچ دستگیره شل شده است آن را محکم کنید.

_ در صورتی‌که در محل مورد نظر احتیاج به تعمیر باشد در ابتدا روی درب و پنجره‌ها را با پوشش مناسبی مانند پلاستیک یا... بپوشانید که به آن‌ها آسیبی وارد نشود.

_ جهت تمیز کردن آن می‌توانید از یک پارچه‌ی نم‌دار آغشته به صابون استفاده کنید.

شما از طریق اپلیکیشن شیراز سرویس می‌توانید سفارشات تعمیر و یا ساخت درب و پنجره ی دوجداره خود را ثبت کنید.