دوربین مداربسته، سیستم نظارتی و امنیتی

یکشنبه 2 دی 1397

دوربین‌های مداربسته در انواع مختلف با کارآیی های متفاوت موجود می‌باشد. برخی از دوربین‌ها قابلیت تشخیص حرکت، دید در شب و همچنین کنترل از راه دور را دارند، بدین شکل که بتوان محل مورد نظر را از راه دور رصد کرد.

 

اشخاص از سیستم دوربین مداربسته با توجه به نیاز های مختلف استفاده می‌کنند، برخی جهت کنترل کار کارمندانشان، برخی جهت نظارت بر کالاهایشان و برای جلوگیری از سرقت و برخی دیگر جهت بازدارنده بودن آن برای جلوگیری از رخ دادن جرائم احتمالی اقدام به نصب دوربین می‌کنند.

دلایل استفاده از دوربین مداربسته با گذشت زمان تغییرات بسیار داشته است و در عین حال نیز گسترش یافته است چرا که در ابتدا برای نظارت بر پرتاب موشک و چگونگی کارکرد آن مورد استفاده قرار گرفت، سپس در مکان‌های شلوغ مانند فرودگاه‌ها و به نیت کاهش آمار سرقت مورد استفاده گرفت و امروزه نیز در اکثر مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و دیگر تفاوتی ندارد که آن محل، مکان پر رفت و آمدی باشد یا خیر، مکان دولتی باشد یا خصوصی، خانه باشد یا محل کار، در هر صورت یکی از ساده‌ترین و بهترین راه‌ها برای نظارت بر مکان موردنظر است حتی در صورت عدم حضور شخص.

نکات مهم در انتخاب دوربین مداربسته:

در ابتدا باید تکلیفتان را مشخص کنید که از دوربینی که قرار است نصب کنید چه می‌خواهید. به این نکات توجه کنید.

_ این موضوع مهم است که شما چه قسمت‌هایی را می‌خواهید تحت پوشش دوربین مداربسته قرار دهید، گاهی فقط می‌خواهید درب ورودی را کنترل کنید اما گاهی احتیاج دارید که تمام محل تحت پوشش باشد. از اینرو محل قرار گیری دوربین نیز حائز اهمیت است برای مثال دوربینی که در محل سر پوشیده مورد استفاده قرار می‌گیرد از نظر نوع پوشش و حفاظ با دوربینی که در محل باز قرار می‌گیرد متفاوت است.

_ دوربین بیسیم یا سیم دار، مهمترین مسئله در قیاس این دو این است که، دوربین بیسیم به راحتی قابل نصب است و احتیاج به اتصالات جهت وصل شدن به منبع انرژی ندارد.

_ آیا می‌خواهید رصد کردن و پوشش محیط به صورتی باشد که بقیه افراد هم بدانند یا خیر. آیا احتیاج است که دوربین را از دید دیگران مخفی نگه دارید یا بالعکس.

_ آیا علاوه بر رصد کردن تصاویر، احتیاج به کارایی‌هایی دیگری چون دید در شب، تشخیص حرکت یا کنترل از راه دور بدین شکل که، زمان‌هایی که از خانه دور هستید نیز بتوانید محل مورد نظر را رصد کنید، دارید؟

_ می‌خواهید فقط نظارت داشته باشید یا احتیاج دارید که فیلم ها نیز ذخیره شوند.

با پاسخ دادن به موارد بالا تا حدودی انتخاب برای شما راحت‌تر خواهد شد، اما اگر باز هم تردید دارید و گزینه‌ی مورد نظر خود را نیافته‌اید ما در شیراز سرویس پاسخگوی شما هستیم. شما می‌توانید با دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس سفارش تعمیر دوربین مدار بسته یا نصب دوربین مداربسته خود را در قسمت برقکاری ثبت کنید. تا ما در اسرع وقت خدمت مورد نظر شما را انجام دهیم.