دزدگیر، سیستم امنیتی

جمعه 23 آذر 1397

سیستم‌های امنیتی مانند دزدگیر کمک شایانی در راستای محافظت از خانه و محل کار داشته است، چرا که برای انسان این مقدور نیست که همواره در منزل یا محل کار باشد و از اموال خود حفاظت کند.

دزدگیر وسیله‌ای است که به هنگام شکستن یک حریم خصوصی، با اعلام صدا، این عمل غیرقانونی را هشدار می‌دهد. و نحوه ی کارکرد آن بسته به نوع سنسور مورد استفاده متفاوت است، اما بیشتر دزدگیرها دارای خط تحریک باز و خط تحریک بسته هستند بدین صورت که دو سنسور روبروی هم قرار دارند و روی هم منعکس هستند حال اگر شخصی این وسط قرار بگیرد دستگاه او را شناسایی می‌کند و صدای هشدار ایجاد می‌کند.

انواع دزدگیر: دزدگیر منزل یا محل کار در چند نوع عرضه می‌شود که نحوه‌ی کارکرد آن‌ها متفاوت است.

_ یک مورد تنها اعلان صدا و هشدار دارد، بدین شکل که با ورود افراد غیر مجاز تنها صدای آژیر پخش می‌کند و حضور یکی از اهل آن مکان یا نزدیکانی که با شنیدن صدای آژیر در محل حضور پیدا کنند ضروری است.

_ دیگری را می‌توان به مرکز پشتیبانی متصل کرد به شکلی که اگر کسی حریم را شکست و وارد محل مورد نظر شد از طریق موبایل یا تلفن این ورود ممنوع را به صاحب آن محل گزارش دهد و از او خواسته می‌شود که کد تایید را وارد کند بدین مفهوم که مرکز پشتیبانی بداند که این ورود از سوی مالک بوده است یا خیر، حال اگر ظرف مدت مشخص کد تایید را وارد نکرد با پلیس تماس گرفته می‌شود و مورد را گزارش می‌دهد.

_ دزدگیر تلفن کننده، می‌توان دزدگیر را به شماره تماس مالک یا هر شخص دیگری متصل نمود که به هنگام هتک حریم، فرد را مطلع کند. معمولا بین 2 تا 20 شماره را می‌توان در حافظه‌ی این دزدگیرها وارد کرد، که به ترتیب اولویت بندی که مخاطبان در حافظه‌ی آن ذخیره شده است تماس می‌گیرد تا زمانیکه شخصی پاسخ آن را بدهد، پاسخ دادن به آن هم از طریق وارد کردن کد است بدین ترتیب که با وارد کردن کد مشخص دستگاه تشخیص می‌دهد که شما از موضوع مطلع شده‌اید. در این جا از دو راه می‌توان تماس برقرار کرد، یکی از طریق تلفن ثابت که باید با سیم به دستگاه متصل شود که از طریق آن بتواند تماس برقرار کند، دیگر راه این است که از دستگاه بیسیم استفاده شود بدین صورت که سیم کارتی درون آن قرار داد که از طریق آن با مخاطبان ذخیره شده در حافظه‌اش تماس حاصل کند. این مورد نیز بیشتر در مواردی کاربرد دارد که فرد یا افرادی که مراقبت از آن محل برایشان مهم است در آن نزدیکی باشند یا به راحتی بتوانند دیگری یا پلیس را از این موضوع مطلع کنند که هر چه سریعتر در محل حضور پیدا کند.

کار اصلی دزدگیر اعلان صدا و مطلع کردن صاحب ملک از ورود اشخاصی است که مجوز حضور ندارند، اما دزدگیرها با توجه به سنسورهای بکار رفته در آن‌ها کارآیی متفاوت تری نیز پیدا می‌کنند. برخی از این سنسورها عبارت اند از: سنسور تشخیص حرکت، سنسور تشخیص دما، سنسور تشخیص دود، قابلیت اتصال به گوشی و کنترل از راه دور و...

شما اگر قصد دارید منزل یا محل کار خود را به وسیله‌ی سیستم امنیتی مانند دوربین و دزدگیر تجهیز کنید، می‌توانید با دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس و در دسته بندی برق کاری سفارش خرید دزدگیر یا تعمیر دزدگیر خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت و با بهترین کیفیت خدمت مورد نظر شما را انجام دهند.