نکاتی در ارتباط با نظافت سرویس بهداشتی

جمعه 9 آذر 1397

تمیز کردن و نظافت سرویس بهداشتی به سختی آن چه که برخی از افراد در نظر دارند نیست، هرچند که نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد که این کار برای برخی از افراد چندش آور است و هر کسی هم نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

شستن کف سرویس بهداشتی:

شستن کف بستگی به میزان کثیفی دارد، اگر مدت زیادی است که کف دستشویی یا حمام را نشسته اید به طوری که بعضی از قسمت‌ها تغییر رنگ داده‌ و تیره شده‌اند، حتما احتیاج است از مواد شوینده مانند جوهر نمک استفاده کنید، بدین منظور ابتدا کف محل مورد نظر را جارو کنید، سپس مقداری آب بریزید تا کاملا مرطوب شود، مقدار مناسبی از مواد شوینده بریزید به طوری که تمامی قسمت‌هایی که جرم گرفته است را پوشش دهد برای چند دقیقه بگذارید بماند، با برس معمولی که نه خیلی زبر و نه خیلی نرم باشد آن را بسایید تا جرم‌ها از سطح زدوده شوند، حال می‌توانید با آب تمامی قسمت کف را بشویید.

اما اگر کف محل مورد نظر جرم نگرفته است تنها کافی است، مقداری پودر لباسشویی ریخته و کف را با آن بشویید یا تنها از آب استفاده کنید و خواهید دید نتیجه رضایت بخش خواهد بود.

شستن جداره‌ها و دیوار سرویس بهداشتی:

برای شستن دیوار‌هایی که با سرامیک پوشش داده شده‌اند، ابتدا آن را مرطوب کنید سپس مقداری پودر لباسشویی را در ظرف آبی ریخته و با استفاده از پارچه یا برس برروی دیوار بمالید تا به خوبی تمیز شود، سپس آب بریزید و بشویید.

شستن توالت فرنگی:

برروی توالت یا قسمت داخلی آن می‌توانید از شوینده مخصوص به سنگ یا سفیدکننده استفاده کنید به طوری‌که ابتدا آن را مرطوب کنید سپس مقداری شوینده بریزید چند دقیقه بگذارید بماند و سپس با برس بسایید. پس از تمیز کردن توالت قسمت پشت آن را فراموش نکنید، چون دسترسی به این قسمت به سختی میسر است، پیشنهاد می‌شود از یک جارو دسته بلند استفاده یا برس و یا اسفنجی را به یک چوب متصل کنید تا دسترسی‌تان راحت‌تر شود. به طور کلی برای تمیز کردن قسمت‌هایی که دسترسی به آن سخت است می‌توانید از مسواک هم استفاده کنید.

تمیز کردن سر دوش حمام:

اگر سردوش به دلیل رسوبات مسدود شده و به طور یکسان آب را اسپری نمی‌کند، آن‌را باز کنید برای چند ساعت در ظرف پلاستیکی که از سرکه سفید پر کرده‌اید قرار دهید، سپس با مسواک روی آن بکشید تا تمامی رسوبات جدا شود و آبکشی نمایید. اگر هم نمی‌خواهید زحمت باز کردن سردوش را بکشید، کافی است یک نایلون پر شده از سرکه را دور سردوش ببندید و بعد از چند ساعت شیر آب را باز کرده تا رسوبات خارج شود.