کارواش نانو یعنی تمیزی خودرو در عین صرفه‌جویی در مصرف آب

جمعه 25 آبان 1397

وسایل نقلیه به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها احتیاج به شستشوی منظم دارند روش‌های مختلفی برای تمیز کردن ماشین دلبندتان وجود دارد اما قصد داریم در این مطلب از دوستدار محیط زیست یعنی کارواش نانو صحبت کنیم.

آب مایه‌ی حیات است چه جمله‌ی آشنا اما قریبی که مورد ظلم واقع می‌شود در واقع با هدر دادن آب، مرتکب ظلم در حق خودمان و فرزندانمان خواهیم شد. شاید بگویید مگر ما در طول روز چقدر آب هدر می‌دهیم، یا موارد غیر ضروری مانند انجام کارواش با آب  چقدر هدر رفت آب دارد؟ شما با یک حساب سر انگشتی پی خواهید برد که همین کم کم هدر رفت آب چه در خانه و چه در کارواش میزان بسیار زیادی آب را به هدر خواهد داد. از آن فاجعه بارتر اینکه تعدادی از کارواش‌ها از آب تصفیه شده برای شستن ماشین استفاده می‌کنند که اگر هر کارواش به طور میانگین بین 20 تا 50 متر مکعب آب به صورت روزانه استفاده کند شما ببینید علاوه بر ضرر مالی که بر جای میگذارد به میزان بسیار زیادی نیز آب شرب هدر می‌رود آن هم برای موردی که اصلا ضرورتی ندارد و دارای راه‌های جایگزین مانند کارواش نانو و کارواش بخار نیز است.

ایراد کار آن‌جایی است که ما ایرانی‌ها اغلب فکر می‌کنیم اگر ماشینمان با آب و کف فراوان شسته نشود، تمیز نمی‌شود. از شما درخواستی دارم دو خودرو کثیف در کنار هم قرار دهید و یکی را با آب بشویید و دیگری را با روش نانو یعنی بدون آب و با مواد نانو، اگر منصف باشید و به دور از ذهنیات قبل خود نتیجه کار را مشاهده کنید خواهید دید نتیجه کار تفاوتی ندارد و حتی شستن با نانو از جهاتی بهتر است.

در کارواش نانو متخصص مربوطه به همراه مواد نانو و سایر ملزومات مورد نیاز در محل مورد نظر شما حاضر می‌شود و دیگر احتیاجی نیست که شما وقتتان را در مسیر تا رسیدن به کارواش و همچنین منتظر بودن در آنجا هدر بدهید.

نحوه‌ی شستشو در کارواش نانو

ابتدا مواد نانو را روی بدنه خودرو اسپری کنید و در نظر داشته باشید که احتیاج نیست به مقدار زیاد اسپری کنید بلکه مانند اسپری کردن شیشه شوی برروی شیشه مقداری اسپری کرده  و در همین حد کافی است تا جرم و آلودگی‌ها سست شود، سپس روی مواد دستمال کشیده تا آلودگی‌ها را تا حدی پاک کند سپس دستمال دوم را کشیده تا سطح کاملا تمیز و عاری از هرگونه کثیفی شود. در اینجا بدنه خودرو حالت صیقلی پیدا می‌کند و باعث می‌شود آلودگی را دیرتر جذب کند در نهایت مدت زمان بیشتری تمیز می‌ماند همچنین به دلیل وجود مواد مخصوص از کدر شدن رنگ بدنه در اثر تابش خورشید جلوگیری میکند. توجه داشته باشید که اهمیت ندارد خودروتان تا چه اندازه کثیف است در هر صورت در این نوع کارواش ماشینتان به خوبی تمیز خواهد شد. دستمال‌هایی که برای شستشو استفاده می‌کنید یکبار مصرف نیستند و شما می‌توانید مجدد پس از شستشو از آن‌ها استفاده کنید.

اگر وقت کافی ندارید یا به هر دلیلی قادر به شستن ماشینتان نیستید و از طرفی هم وقت کافی برای بردن ماشین به کارواش ندارید از طریق اپلیکیشن شیراز سرویس می‌توانید سفارش کارواش نانو خود را ثبت کنید تا در زمان و مکان مورد دلخواه شما کارواش نانو خودروتان انجام شود. برای دانلود اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.