کابینت وارد می‌شود

جمعه 4 آبان 1397

هر چه قدر هم مرتب و تمیز باشید و وسایل را با نظم و ترتیب خاصی چیدمان کنید اما نبود کابینت در آشپزخانه بسیار به چشم می‌آید، حتی اگر کابینت‌های منزل شما آن‌چنان زیبا و مرغوب نباشند اما بودنشان خود کمک بزرگی است به نظم عمومی آشپزخانه و راحتی خودتان.

کابینت به چه معناست؟

کلمه کابینت ریشه در زبان فرانسه دارد و قفسه ای است به منظور نگهداری مواد غذایی و ظروف در آشپزخانه ها و نگهداری هوله یا وسایل بهداشتی در حمام. در ابتدا کابینت به مفهوم امروزی مورد استفاده قرار نمی‌گرفت و به‌صورت کمد‌های تکی در آشپزخانه قرار می‌گرفت و اکثر فعالیت افراد برروی یک میز مجزا که عموما در وسط آشپزخانه قرار داشت انجام می‌شد، اما به مرور ساخت و طراحی کابینت نیز به مانند سایر موارد رشد و تغییر داشت تا جایی‌که امروزه انواع کابینت در جنس، طرح و رنگ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود.

در طراحی آشپزخانه و کابینت‌ها باید به مثلث کار توجه کرد، مثلث کار به فضای بین یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی اطلاق می‌شود چون بیشتر رفت و آمد در این قسمت از آشپزخانه انجام می‌شود طراحی آشپزخانه باید به گونه ای باشد که فاصله‌ی مناسبی میان ضلع‌های مثلث باشد که چربی و گرمای حاصل از پخت و پز برروی ظروف نریزد و همچنین آب حاصل از شستشوی ظروف برروی یخچال یا سایر وسایل نریزد. طراحی کابینت‌ها به نسبت فضای آشپزخانه متفاوت است که از جمله می‌توان به طراحی یو شکل، جزیره ای، ال شکل و خطی اشاره کرد.

انواع کابینت

کابینت ها با توجه به نوع موادی که برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود به فلز، ام دی اف، چوب، های گلاس، پی وی سی، روکش چوب یا ترکیبی تقسیم می‌شوند، از جمله کارهای ترکیبی می‌توان به بدنه فلز و درب‌ ام دی اف اشاره کرد. نوع انتخاب جنس کابینت بسته به نوع استفاده، میزان مبلغی که می‌خواهید هزینه کنید و نوع مصرف متفاوت است. برای مثال در حمام باید از جنس پی وی سی استفاده شود چون این جنس در برابر رطوبت مقاوم است. همچنین درب‌های کابینت نیز انواع مختلفی دارد، هم از درب‌های فلزی استفاده می‌شود هم از درب‌های دارای روکش پی وی سی و درب‌هایی با جنس چوب یا ام دی اف.

ام دی اف چیست؟

بد نیست به این مورد نیز اشاره داشته باشیم که ام دی اف یک فرآورده چوبی است که از الیاف چوب یا نیشکر با استفاده از چسب های شیمیایی تحت فشار پرس ماشین آلات تولید می‌شود، ام دی اف با بافت‌های بسیار مقاوم در مقابل رطوبت، حرارت، نفوذ حشرات موذی وسایش یک ترکیب ایده آل وبی نظیر است و مورد انتخاب عموم می‌باشد. برروی ام دی اف از روکش‌هایی اغلب از جنس ملامینه، اچ پی ال، پی وی سی و... استفاده می‌شود این روکش‌ها در طرح و رنگ‌های متفاوتی در بازار موجود است که سلایق همه افراد را در بر می‌گیرد.

صفحه کابینت

برای انتخاب صفحه مناسب نیز نوع مصرف تاثیر گذار است، در حال حاضر پنج نوع صفحه کابینت در بازار موجود است:

_صفحه کابینت ام دی اف

_صفحه نئوپان، روکش اچ پی ال

_صفحه ام دی اف، روکش ملامینه

_صفحه پلی وود، صفحه اچ پی ال

_صفحه سنگ مصنوعی تمام اکریلیک

با توجه به اینکه نصب کابینت از جمله آیتم‌های پایانی یک ساختمان به حساب می‌آید اما امروزه مالکان به خوبی دریافته‌اند که کابینت شکیل و در سایز و طرح مناسب چقدر در جذب مشتری تاثیر گذار است بنابراین سعی می‌کنند توجه فراوانی به این نکته داشته باشند.

ما در اپلیکیشن شیراز سرویس آماده دریافت سفارشات جزئی و کلی شما در زمینه ساخت و تعمیر انواع کابینت در جنس و طرح‌های مختلف هستیم. شما می‌توانید اپلیکیشن شیراز سرویس را از اینجا دانلود کنید.