شستشو صندلی خودرو

جمعه 27 مهر 1397

صندلی های تمیز زیبایی بیشتری را برای کابین خودرو به ارمغان می‌آورند، با وجود تمام نگه داری که از کابین خودرو به‌عمل می آوریم اما گذشت زمان و برخی از اتفاقات خارج از کنترل هستند و باعث کثیف شدن آن‌ها می‌شوند. با شیراز سرویس همراه شوید تا نکاتی را در این‌باره یاداوری کنیم.

این مورد را همه می‌دانید که پیشگیری بهتر از درمان است پس بهتر است در ارتباط با نظافت صندلی خودروتان به این نکات توجه داشته باشید:

_ بهتر است برای صندلی خودرو روکش تهیه کنید که اگر کثیف شد به راحتی بتوان آن را بیرون آورد، شست، خشک کرد و دوباره به تن صندلی کرد.

_ تا جایی که امکان دارد از نشستن با لباس کثیف بر روی صندلی خود داری کنید چون گرد و خاک و همچنین جرم روی لباس در طولانی مدت باعث کثیف شدن صندلی می‌شود، اگر شغلتان به شکلی است که کثیف شدن لباس امری است اجتناب ناپذیر بهتر است بر روی صندلی، نایلون بکشید که به راحتی بتوان آن را تمیز کرد.

_ از نوشیدن و خوردن خوراکی هایی که ریختن آن ها بر روی اجسام لکه به دنبال خواهد داشت در داخل ماشین پرهیز کنید.

شستن صندلی خودرو

در ابتدا تمام گرد و غبار و خورده غذا و خوراکی موجود روی صندلی را با جاروبرقی جارو کنید. از شامپو فرش یا سایر شوینده های موجود برای این امر استفاده کنید و با یک تکه ابر آغشته به شامپو فرش روی تمامی قسمت های صندلی بکشید توجه داشته باشید که جاهایی که لکه بیشتری دارد این کار را چند بار تکرار کنید، سپس از یک پارچه نخی یا حوله استفاده کنید تا نم موجود را تا آنجا که ممکن است بیرون بکشید سپس در‌ها را باز بگذارید تا رطوبت باقی‌مانده خشک شود.این را در نظر داشته باشید که اگر چیزی بر روی صندلی ریخت و باعث ایجاد لکه شد بهتر است در همان ابتدا و بدون فوت وقت آن را تمیز کنید چرا که ماندگاری بیشتر کار راسخت تر میکند و بازدهی را پایین می‌آورد.

اگر روغن یا خوراکی که روغنی است بر روی صندلی ریخت ابتدا تا جایی که ممکن است جرم ریخته شده را بوسیله ی کاردک یا پشت چاقو بردارید سپس روی لکه مقداری جوش شیرین بریزید و پس از گذشت پنج دقیقه آن را با یک کاردک بردارید و با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

برای از بین لکه مواد آرایشی می‌توانید از خمیر دندان استفاده کنید بدین شکل که جرم باقی مانده از مواد آرایشی را بردارید سپس مقداری خمیر دندان روی آن بریزید پس از چند دقیقه آن را با کاردک بردارید و آن قسمت را با ابر مرطوب پاک کنید.

شستن صندلی چرم

برای شستشو صندلی چرم پس از اینکه سطح آن‌را کاملا جارو کشیدید و عاری از گرد و غبار کردید می‌توانید از مواد شوینده مخصوص چرم استفاده کنید و مقداری از مواد را به مقدار لازم برروی صندلی اسپری کنید و با دستمال تمیز برروی آن بکشید، در نظر داشته باشید چنان چه از مواد شوینده متناسب با چرم استفاده نکنید امکان دارد سطح چرم پس از مدتی ترک بردارد.

اما به طور کلی این را در نظر داشته باشید که هیچ روشی بهتر از استفاده کردن از دستگاه بخارشوی مخصوص  برای شستن صندلی و خلاص شدن از شر لکه ها و کثیف بودن صندلی نیست در این روش افراد متخصص با استفاده از دستگاه مخصوص شستشو صندلی را انجام می‌دهند و صندلی را مثل روز اول تمیز و زیبا تحویل می‌دهند. متخصصان شیراز سرویس این کار را به صورت حرفه ای و با هزینه ای مناسب انجام می‌دهند اگر قصد شستن صندلی خودرو خود را دارید با نصب اپلیکیشن شیراز سرویس و در دسته بندی خدمات خودرو از قسمت شستن صندلی می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.