نحوه ی صحیح نصب ایزوگام

جمعه 20 مهر 1397

ایزوگام یکی از بهترین عایق های رطوبتی برای محافظت سقف، پی ساختمان، مخازن آب و... می‌باشد. نصب ایزوگام کار چندان سختی نیست اما در نصب آن باید نکاتی را رعایت کرد با شیراز سرویس همراه شوید تا این نکات را برشماریم.

نکاتی در مورد نصب ایزوگام

ایزوگام عایق رطوبتی از قیر و الیاف مصنوعی است که با حرارت بر سطح مورد نظر چسبانده می‌شود و از نفوذ آب و رطوبت به محیط زیر خود جلوگیری می‌کند. عمر ایزوگام بطور میانگین ۱۰ سال است. ایزوگام به علت سبکی و مقاومت زیاد به تنهایی یک عایق رطوبتی کامل جهت پشت بام، پی ساختمان، استخر، مخازن آب، پل های هوایی، لوله های آب و گاز و... می باشد. قبل از هر چیز توجه داشته باشید که نصب ایزوگام باید در شرایط آب و هوایی مناسب صورت پذیرد. سطح مورد نظر برای نصب ایزوگام باید دارای زیرسازی محکمی باشد که درصورت وارد شدن وزن زیاد به آن، تغییر مکان ندهد. در زیر سازی محل مورد نظر  جهت هموارسازی باید از بتن سبک استفاده شود و روی آن لایه نازکی از ملات ماسه سیمان پوشیده شود، تمام سطوح می بایست بطرف آبروها شیب بندی شوند تا آب در سطح عایق تجمع ننماید در مواردی که سطح آسفالت باشد، نیاز به استفاده از این لایه سیمان نخواهد بود.

 نحوه ی صحیح نصب ایزوگام

_ ابتدا باید تمامی اشیاء از سطح مورد نظر جمع آوری شوند به طوری که سطح کاملا آزاد باشد، حال سطح را جارو زده و حتی بهتر است شسته شود تا تمامی ذرات موجود روی آن پاک شود.

_ سطح باید بصورت صاف و یکنواخت باشد بنابراین اگر ترک ها و درزهایی بر روی سطح موجود است آن را بوسیله خمیر سیمان پر کنید و بگذارید تا کاملا خشک شود همچنین اگر برامدگی آهن یا انتهای میلگرد و هر شیء تیز دیگری بر روی سطح موجود است آن را بریده و بردارید.

_  سطح کار را به فاصله‎های عرضی 90 سانتیمتر علامت گذاری کنید، به این دلیل که هم پوشانی دو لایه کنارهم باید 10 سانتیمتر باشد. یعنی یک رول ایزوگام که نصب شد لایه ایزوگامی که کنار آن نصب می‌شود حدود 10 سانتیمتر از ایزوگام برروی ایزوگام کناری قرار می گیرد.

_ در زمان اجرا باید رول ایزوگام را که طول آن 10 متر است باز کرده و به دو قسمت 5 متری از دو طرف جمع کرده و از نقطه وسط شروع به نصب کرد، دلیل این کار این است که اگر از یک سر لایه شروع به نصب کنیم خط تنظیم آن تراز نمی شود و لایه کج نصب می‎شود.

_ حال نوبت به حرارت دادن ایزوگام رسیده است، قسمتی که باید با مشعل گرم شود با نایلون پوشیده شده است، باید توجه داشت که به میزان مورد نیاز و مناسب باید به ایزوگام حرارت داد چون که اگر کمتر از میزان مورد نیاز حرارت داده شود که عایق به خوبی به سطح نمی چسبد و اگر بیشتر از حد معمول حرارت داده شود باعث سوختن تیشو و پلی استر داخل لایه می‎گردد.

_  برای شروع نصب، باید مشعل  روشن شده، شعله آن  تنظیم شود، نصب از قسمت ناودانی کار شروع می‎شود، زیر هر کدام از منابع آبی مثل چیلر یا کولر تک لایه‎های دو متری نصب می‎شود، سپس نصب ایزوگام کل سطح را انجام دهید.

نصب ایزوگام کار سختی نیست اما کاری است حساس و نیاز است که شخص تخصص و مهارت لازم در این زمینه را داشته باشد.  شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن شیراز سرویس سفارش نصب ایزوگام و هم چنین سایر عایق‌های رطوبتی را ثبت کنید، ما با بهره گیری از نیروهای ماهر در این زمینه قادر خواهیم بود که کار شما را به بهترین نحو انجام دهیم.

                                                   برای دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس اینجا کلیک کنید.