موتورشویی خودرو

جمعه 6 مهر 1397

موتور ماشین، مهمترین قسمت آن به شمار می رود و چنانچه دچار مشکل شود کارایی اتومبیل به طور کلی مختل می شود. علاوه بر مشکلات فنی، گاهی کثیفی و جرمی که بر روی موتور و اطراف آن انباشته شده است مانع دفع حرارت و باعث بالا رفتن استهلاک خودرو می شود و آن را دچار مشکلاتی میکند پس بهتر است به تمیز بودن آن اهمیت بدهیم.

چرا شستن موتور ماشین لازم است؟

بسیاری از افراد به تمیزی خودرو خود اهمیت می دهند اما از موتور آن غافل می شوند به این دلیل که نمی دانند تمیز بودن موتور نیز از اهمیت فراوان برخوردار است. تمیز نگه داشتن موتور نیز به مانند سایر وسایل باعث بهبودی کارکرد آن می شود. شما خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید با شیراز سرویس همراه شوید تا قدم به قدم مراحل شستشو را بر شماریم.

_ خودرو را در مکانی قرار دهید که پساب ناشی از شستشوی موتور که حاوی روغن، جرم و مواد شوینده است ایجاد مشکل نکند.

_ موتور خودرو را برای چند دقیقه روشن بگذارید تا کمی گرم شود، توجه داشته باشید که گرم شدن کفایت می کند و نباید به حد داغ شدن برسد.

_  ابتدا کابل قطب منفی، سپس کابل قطب مثبت را از باتری جدا کنید.

_ از تماس مستقیم قسمت های برقی با آب جلوگیری کنید بدین منظور می توانید این قسمت ها را با پلاستیک بپوشانید.

_ در ارتباط با موتورهای قدیمی روی ورودی هوا و کاربراتور را کاملا بپوشانید به طوری که آب به این مناطق نفوذ نکند.

_ هرگونه کثیفی و جرمی را که قابل زدودن است از روی موتور پاک کنید برای این مورد می توانید از برس یا فرچه نقاشی استفاده کنید.

_ با اسفنجی که در آب گرم خیس خورده است بر روی موتور بکشید تا کمی از حجم جرم ها کاسته شود، سپس محلولی از آب و پودر لباسشویی یا مایع ظرفشویی یا شامپو درست کنید و اسفنج را در محلول غوطه ور کنید و به تمام قسمت های موتور بمالید به طوری که خیس بخورند. به این نکته هم توجه داشته باشید که در مواردی که حجم جرم و چربی روی موتور زیاد است می توانید از مواد ضد چربی و لکه‌بری استفاده کنید که در فروشگاه‌های لوازم خودرو به فروش می‌رسند.

_ حال با شیلنگ آب موتور را کاملا بشویید.

_ پس از اینکه موتور را کاملا شستید روکش های پلاستیکی را بردارید.

_ صبر کنید تا موتور کاملا خشک شود، حال باتری را وصل کنید.

در نظر داشته باشید که شستن و تمیز کردن موتور امری است که در اصل لازم است اما اینکه در این کار تبحر لازم را داشته باشید نیز مهم است چرا که اتومبیل دارای قطعات الکتریکی فراوان است و رسیدن آب به آن ها باعث ایجاد مشکلاتی می شود. شما می توانید با دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس در قسمت خدمات خودرو سفارش موتور شویی خود را ثبت کنید تا متخصصان این امر موتور شویی را به بهترین نحو برای شما انجام دهند.