انواع پکیج و مزایای استفاده از آن

جمعه 30 شهریور 1397

با پیشرفت تکنولوژی، وسایل گرمایشی جدید و با بازدهی بیشتر و ایمن تر نیز روانه بازار شده است که از جمله آن می توان از پکیج نام برد که در یک وسیله کم سروصدا و کم حجم هم گرمایش محیط و هم آب گرم مصرفی تامین می شود.

امروزه، پکیج یکی ازمعمول ترین وسایل ایجاد گرما در رادیاتورهای شوفاژ و همچنین تولید آب گرم در سراسر دنیا است از جمله دلایل این امر می توان به استقلال هر واحد درقیاس با موتورخانه های قدیمی، ایمنی و بازدهی بالاتر، سرویس و نگهداری راحت تر، قیمت پایین تر این وسیله نسبت به موتور خانه ها و هم چنین فضای کمی که برای نصب آن احتیاج است اشاره کرد.پکیج ها با توان های مختلفی در بازار موجود است که برای انتخاب پکیج مناسب به متراژ ساختمان، میزان آب گرم بهداشتی مورد نیاز، منطقه جغرافیایی باید توجه کرد. به طور کلی پکیج به دو دسته زمینی و دیواری تقسیم می شود.

تفاوت پکیج دیواری و زمینی:

_ پکیج زمینی نسبت به پکیج دیواری دارای قدرت گرمایشی بیشتری است.

_ پکیج دیواری ابعاد کوچک تری دارد و شبیه کابینت دیواری است که روی دیوار نصب می شود اما پکیج زمینی به خاطر ابعاد بزرگتری که دارد بر روی زمین و اصولا کابینت های زمینی نصب می شود.

_  پکیج های دیواری معمولا مخزنی برای ذخیره آب ندارند و آب گرم مصرفی رو به صورت لحظه ای گرم می کنند اما پکیج های زمینی معمولا دارای مخزن برای ذخیره آب گرم هستند.

پکیج چه کارایی دارد؟

از جمله کارایی پکیج:  گرم کردن محیط از جمله خانه  یا ساختمان های تجاری با استفاده از گرمایش از کف، رادیاتور، فن کوئل می باشد. همچنین پکیج  آب گرم مصرفی واحد ها را نیز مهیا می کند.

پکیج ها از نظر عملکرد با توجه به فصول مصرف به دو بخش زمستانی و تابستانی تقسیم می شوند:

 در تابستان که محیط نیاز به گرم بودن ندارد تنها زمانی پکیج شروع به فعالیت می کند که نیاز به آب گرم باشد که این فرایند به صورت اتوماتیک انجام می شود به نحوی که زمانی که شیر آب گرم باز شود پکیج نیزشروع به کار میکند و زمانی که شیر آب بسته شود پکیج نیز خاموش می شود.

در فصل زمستان پکیج کارایی بیشتری دارد. چون علاوه بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتور و مدار های گرم کننده را نیز گرم نماید. در این سیستم اولویت با آب گرم مصرفی است. وقتی شیر آب گرم باز می شود. سنسور برقی مدار رادیاتور را تا زمانی که آب گرم مصرفی باز است قطع می نماید. اما این موقت است و با بسته شدن شیر آب گرم مدارآب گرم رادیاتور وصل می گردد. به این گونه همیشه آب گرم به صورت آنی در دسترس است اما در پکیج های مخزنی همیشه آبگرم و شوفاژ هر دو در دسترس است.

پکیج نیز مانند تمامی وسایل و لوازم مصرفی دیگر نیاز به سرویس و نگهداری جهت کاهش میزان مصرف سوخت و همچنین افزایش کارایی دارد از این رو تعمیر و سرویس پکیج جهت کنترل و بررسی کامل آن توسط تکنسین های مجرب توصیه می شود. تعمیر و سرویس پکیج باعث کاهش هزینه و صرفه جویی در راه اندازی سیستم می شود. اپلیکیشن شیراز سرویس برگرفته از کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی در سراسر شیراز  در حیطه ی نصب پکیج ، تعمیر پکیج، سرویس پکیج،  اسید شویی پکیج و کلیه امور مربوط به پکیج در کلیه ی برندها با ارزان ترین قیمت و سرویس دهی در محل می باشد.