روش صحیح تی کشیدن

جمعه 23 شهریور 1397

مسلما در انجام هر کاری اگر یک سری اصول رعایت شود نتیجه بهتری بدست می آید حتی تی کشیدن که به ظاهر یک کار راحتی است و این نکته را در ذهن تداعی می کند که نیاز به فرایند خاصی ندارد.

روش صحیح تی کشیدن

ابتدا باید یک سری موارد را قبل از تی کشیدن انجام داد:

_ اگر می خواهید میز یا کمد و کابینت و سایر مکان ها را تمیز و گرد گیری کنید ابتدا این کار ها را انجام دهید و بعد وارد فرایند تی کشیدن شوید، چون تمیز کردن این وسایل خود نیز ایجاد گرد و خاک می کند.

_ محیط و مکانی که میخواهید تی بکشید را تا حد امکان خالی از وسایل کنید چون وسایلی که بر روی زمین است هم دست و پا گیر است و باعث کند شدن روند تی کشیدن می شود و هم اینکه بعدا زیر آن وسایل به دلیل اینکه تمیز نشده است کثیف خواهد بود.

_ بعد از جمع کردن وسایل، سطح را با جارو برقی یا جارو دستی جارو کنید، چون گرد و خاک موجود روی زمین در صورتی که زدوده نشوند به هنگام تی کشیدن خود باعث لک شدن خواهد شد.

_ از عبور و مرور در محیط تا پایان تی کشیدن و خشک شدن سطح پرهیز کنید، چرا که محیطی که تی می کشید به هر حال مرطوب است و رفت و آمد بر روی آن باعث لک شدن خواهد شد و نیاز به تکرار تی کشیدن دارد. برای سرعت بخشیدن به این امر می توانید در و پنجره ها را برای دقایقی باز بگذارید.

_ شما برای تی کشیدن می توانید از تی های موجود در بازار استفاده کنید که در طرح و اندازه های مختلفی موجود است.

برای تی کشیدن به نسبت کثیفی و چسبندگی سطح نیاز است که تی خیس شود اگر سطحی که میخواهید تمیز کنید زیاد کثیف نباشد فقط نیاز است که تی را مرطوب کنید که برای این کار هم میتوانید از آب استفاده کنید و هم از مواد شوینده ای مثل شیشه پاک کن که به راحتی میتوان مقدار مورد نیازی از آن را بر روی تی اسپری کرد، اما اگر سطح مورد نظر به شدت کثیف یا چسبنده شده است بهتر است که تی را کاملا خیس کنید که بدین منظور کافی است که تی را تنها در آب خیس کنید و سپس آب آنرا کاملا بگیرید و بر روی سطح بکشید و سطح را تمیز کنید سپس با یک تی مرطوب یا خشک دوباره روی سطح بکشید تا سطح عاری از هرگونه کثیفی شود.

برای شروع از گوشه اتاق و سالن شروع کنید و تا انتها این روند را ادامه دهید، در هنگام تی کشیدن کمی تی را فشار دهید طوری تی را بکشید که بر روی آن گام برندارید. بهتر است برای تمیز کردن مکان هایی که متراژ بیشتری دارند از دو تی استفاده کرد که وقتتان در بین کار صرف شستن تی نشود و این کار را در انتها انجام دهید.

در انتها نیز تی را کاملا تمیز بشویید و به جایی آویزان کنید تا خشک شود.

شیراز سرویس اپلیکیشن درخواست آنلاین خدمات در شیراز به راحتی و در تمامی مواردی که شما نیاز به انجام خدمتی داشته باشید به راحتی و در اسرع وقت در خدمت شماست. اپلیکیشن شیراز سرویس را می توانید از اینجا دانلود کنید.