نقاشی ساختمان، رنگ آمیزی مجدد دیوار

سه شنبه 13 شهریور 1397

رنگ دیوار ها به مرور زمان کدر و کثیف می شود و نیاز به رنگ آمیزی مجدد است، در نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی دیوار ها به نکاتی باید توجه کرد با اپلیکیشن شیراز سرویس هم قدم شوید تا این نکات را مرور کنیم.

چطور می توان بر روی رنگ موجود روی دیوار، دوباره رنگ آمیزی کرد؟

من می خواهم دیوار های اتاق خوابم را رنگ کنم، زمانی که این خانه را خریدم رنگ دیوار آن، نوعی از یک رنگ زرد روشن بود، یعنی روشن نبود یک زرد کم رنگ و بی حال بود  یا بهتر است بگویم نامی برای آن نمیدانم. اما میخواهم دیوار اتاق خواب را یک رنگ روشن تر بزنم چون اعتقاد دارم سطح دیوار هر چقدر هم که خوب گچ کاری شده باشد باز هم با رنگ آمیزی جلا و زیبایی صد چندان پیدا می کند گذشته از آن رنگ آمیزی سطوح، باعث می شود طول عمر آن نیز افزایش یابد. اما مطمئن نیستم برای این کار می توانم مستقیما دیوار را رنگ بزنم یا باید در ابتدا بتونه کاری کنم؟

من زیاد وقت آزاد ندارم به همین دلیل نمی خواهم چند بار رنگ آمیزی کنم و آزمون و خطا کنم تا در نهایت رنگ مورد نظرم را به دست بیاورم به همین دلیل از کارشناسان شیراز سرویس مشورت خواستم و برایم توضیح دادند که: بدین منظور نیاز است مواردی را در نظر گرفت.

در ابتدا باید رنگ روی دیوار را سمباده ملایم کشید تا از روی دیوار پاک شود چرا که در صورت انجام ندادن این کار، رنگ نهایی آن رنگ مورد دلخواهتان نخواهد بود و مانند این می ماند که رنگ ها را با هم ترکیب کرده باشید. سنباده‌زنی را با یک سنباده کاغذی 60 آغاز کنید، و سنباده زن مدوّر را هر بار به طور یکنواخت در امتداد  سطح  حرکت دهید. پس از سنباده زدن تمام منطقه، آن را با استفاده از  جاروبرقی  جارو کنید، سپس با استفاده از یک سنباده کاغذی متوسط 80 یا 100، دوباره سنباده‌زنی کرده و پس‌ازآن از جاروبرقی استفاده نمایید. در گام بعدی باید عیوب سطح را برطرف کرد و اگر دیوار زدگی دارد یا درز و سوراخی در آن هست آن را پوشش داد و اصطلاحا به این کار بتونه کاری میگویند. بتونه کاری باعث می شود رنگ شما خیلی بهتر به دیوار بچسبد و از پوسته شدن و کنده شدن آن جلوگیری می شود. مطمئن شوید که تمام گرد و غبار و چربی ها از سطح پاک شده باشد و در نهایت از یک رنگ با کیفیت استفاده کنید.

 

شما هم اگر اهل فن هستید و  قصد انجام دادن رنگ آمیزی مجدد دیوار ها، سقف یا راهرو را دارید می توانید خودتان دست بکار شوید اما اگر وقت یا تجربه و تخصص کافی برای این کار ندارید به شما پیشنهاد می دهم با دانلود  اپلیکیشن شیراز سرویس، در قسمت خدمات ساختمان، سفارش نقاشی ساختمان خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب به کار شما رسیدگی شود.