نقاشی ساختمان، انواع رنگ ها و مزایا و معایب آن ها

سه شنبه 30 مرداد 1397

نقاشی دیوار و سقف و نمای بیرونی خانه از جمله محبوب ترین و چشم نواز ترین تغییرات هستند اما به واقع چند درصد از مردم می دانند که کدام رنگ برای انجام کارشان بهتر است، اگر شما هم برای دکوراسیون منزل یا محل کار خود یک تغییر ساده اما اساسی و در عین حال مقرون به صرفه می خواهید در این مطلب با شیراز سرویس همراه شوید.

رنگ آمیزی ساختمان یکی از کم هزینه ترین، سریع ترین و چشم نوازترین روش ها در ایجاد تاثیرات بصری در محیط های داخلی و خارجی می باشد مثل نقل مکان به یک خانه جدید وآغاز یک زندگی تازه. در کنار تمام زیبایی ها و تغییرات، این را هم اضافه کنید که رنگ مانند یکی از خطوط اصلی دفاع از خانه در برابر آب و هوا، حشرات و سایر آسیب ها عمل می کند، بنابراین یک جنبه مهم در نگهداری خانه، نقاشی ساختمان است.

ما در این پست برآنیم تا شما را با انواع رنگ ها و کارایی آن ها آشنا کنیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

رنگ پلاستیک: حلال رنگ پلاستیکی آب است به همین دلیل بوی زننده ندارد و به سرعت خشک می شود پس در زمان هایی که عجله دارید گزینه ی مناسبی است. این نوع رنگ بهترین گزینه برای رنگ آمیزی سقف است چون امکان دسترسی به آن نیست در مقابل گزینه ی مناسبی برای رنگ آمیزی دیوار ها نیست چون در اثر تردد به سرعت لک می شود و امکان شستن آن هم نیست چون آب را به خود جذب میکند همچنین رنگ پلاستیکی قابلیت استفاده بروی سطوح فلزی و چوبی را هم ندارد.

رنگ روغنی: حلال این نوع رنگ مشتقات نفتی است به همین دلیل دیر تر از رنگ پلاستیکی خشک می شود و بوی بدی می دهد پس تا چند روز اول مکانی که با رنگ روغنی رنگ آمیزی شده باشد قابلیت استفاده ندارد. رنگ روغنی مناسب برای رنگ آمیزی دیوار ها است چون قابلیت شستشو دارد. به طور کلی این نوع رنگ مناسب برای کلیه ی سطوح گچی، چوبی و فلزی است، در صورت زیر سازی مناسب و داشتن نقاش ماهر سطحی یکنواخت و زیبا بدست می دهد.

رنگ آکریلیک: پایه این نوع رنگ آب است بنابراین بوی بدی نمی دهد و به سرعت خشک می شود به علاوه قابلیت شستشو هم دارد، چون این نوع رنگ دارای بافت است اشکالات زیر سازی را نسبت به سایر رنگ ها بیشتر پوشش می دهد. این نوع رنگ مناسب برای رنگ آمیزی سقف و دیواراست، همچنین می توانید قرنیز، ابزارها و قابها را آکریلیک بزنید تا براحتی تمیز شود و هم جلوه روغنی و متمایز داشته باشد.

کنیتکس: این نوع رنگ چون بافت دار است به خوبی اشکالات زیر سازی را پوشش میدهد و برای استفاده از آن حتما نیازی نیست سطح گچی باشد بلکه بر روی سطح نرمه کشی سیمانی نیز قابل اجرا است. همچنین پایه روغنی واکریلیک آن قابل شتسشو است. یکی دیگر از محاسن رنگ آکریلیک سرعت اجرا به دلیل پاشیدن رنگ است.

بلکا (پوشش سلولزی): به زیر سازی نیاز ندارد و پوشش دکوراتیو، تزئینی و سطح آن شبیه پارچه است. قابلیت شستشو با شامپو فرش را دارد. در برخی موارد ذکر شده است که عایق صوتی و حرارتی است اگر چه بلکا به دلیل پوشش دادن سطوح بطور کامل، در کاهش صدا و نگه داشتن حرارت موثر است اما نمی توان از آن به عنوان عایق صوتی و حرارتی یاد کرد. در صورت کنده شدن ترمیم و بازسازی آن به راحتی امکان پذیر است. توجه داشته باشید که رنگ بلکا قابلیت رنگ آمیزی مجدد ندارد و برای اجرای رنگ های دیگر، باید از روی سطح برداشته شود.

شما می توانید با توجه به سطحی که می خواهید رنگ آمیزی کنید از میان انواع رنگ ها رنگ مورد نیاز خود را انتخاب کنید. در این بین گاهی انسان تصمیم میگیرد که ارزان ترین نوع رنگ را انتخاب کند اما در نظر داشته باشید که این موضوع گاهی باعث می شود نیاز به رنگ آمیزی تکرار شود و نتیجه مطلوب حاصل نشود.

اگر شما هم می خواهید خانه یا محل کار خود را رنگ آمیزی کنید اما با وجود خواندن مطالب فوق هنوز هم با سوال هایی از این قبیل روبرو هستید که، چه نوع رنگی استفاده کنم، نقاش ماهر از کجا بیابم یا اینکه هزینه ی رنگ آمیزی چقدر خواهد بود می توانید اپلیکیشن شیراز سرویس را دانلود کنید، سفارش خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.