شستن لباس ها از دست تا خشکشویی و خشکشویی آنلاین

سه شنبه 23 مرداد 1397

در این پست قصد داریم تکامل عملیات شستن لباس ها را از شستن با دست تا خشکشویی و خشکشویی آنلاین مرور کنیم و از روش های مورد استفاده در خشکشویی بگوییم و خشکشویی آنلاین شیراز سرویس را معرفی کنیم.

تکامل شستن لباس ها

همواره انسان به دنبال بهترین روش برای شستشو و نگهداری از لباس خود بوده است و از ابتدا تا کنون از روش های مختلفی برای شستشو استفاده کرده است در ابتدا انسان بدون استفاده از تجهیزات خاصی، تنها از طریق لگد کوب کردن، ضربه زدن، ساییدن لباس ها را میشست. با گذشت زمان انسان دریافت که با استفاده از روش ها و موادی می تواند قدرت پاک کنندگی آب را افزایش یابد از این رو بود که حدود 600 سال قبل از میلاد صابون اختراع شد.

اختراع ماشین لباسشویی

تلاش ها ادامه داشت تا اینکه شستشو با دست جای خود را به ماشین های لباسشویی داد، مکانیزم کار در اولین ماشین لباسشویی با تقلید از حرکت دست انسان بروی تخته شستشو بود اما با گذشت زمان این ماشین ها هم پیشرفت فراوانی داشتند و همانطور که میدانید امروزه انواع آن در دسترس همگان قرار دارد.

خشکشویی

در ایام قدیم هم کسانی بودند که لباس هایشان را برای شستشو به دیگران می سپردند اما تنها آنان که از نظر اقتصادی جایگاه بالایی داشتند می توانستند این کار را انجام دهند و خشکشویی با مکانیزمی که ما الان با آن آشنا هستیم در کار نبود و بدین منظور افرادی را برای شستن لباس ها (رختشوی) استخدام می کردند.

 بد نیست بدانید که رومی ها اولین کسانی بودند که خدمات خشکشویی عمومی را ارائه دادند.

انواع روش های مورد استفاده در خشکشویی

امروزه در خشکشویی ها بمنظور شستشوی لباس از دو روش آب شویی و خشکشویی استفاده می کنند.

در روش شستشو با آب لباس ها به وسیله ی آب و پودر لباسشویی شسته میشوند که در این روش چون بسیاری از تارهای پارچه آب را به خود جذب می کنند، این موضوع باعث می شود که پارچه تغییر شکل دهد بنابراین توصیه می شود در مواردی که لباستان از اهمیت فراوانی برایتان برخوردار است از این روش استفاده نکنید.

در روش خشکشویی همان طور که از نام آن مشخص است از آب استفاده نمی شود و لباس ها را در مواد مخصوصی غوطه ور می کنند، در نتیجه، این امر شستشوی لباس را ایمن تر کرده و احتمال آسیب دیدن پارچه را کاهش می دهد، یکی از بهترین موادی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد، پرکلراتیلن هست که گاهی اوقات با نام خشکشویی پر کلر نیز از آن یاد می شود.

خشکشویی آنلاین

امروزه با پیشرفت فناوری در همه زمینه ها، صنعت خشکشویی نیز پیشرفت زیادی داشته است تا جایی که خشکشویی آنلاین نیز کاربرد فراوان پیدا کرده است.

شما در اپلیکیشن شیراز سرویس در کنار تمامی خدمات دیگر از خدمت خشکشویی آنلاین هم می توانید استفاده کنید و سفارش خشکشویی خود را بدون پرداخت هزینه پیک به ما بسپارید.

 

برای دانلود اپلیکیشن خدمات آنلاین  در شیراز (شیراز سرویس) اینجا کلیک کنید