خلاصه ای از مخترع کامپیوتر به زبان ساده

چهارشنبه 20 تیر 1397

مخترع کامپیوتر کیست؟ کامپیوترهای امروزی در چه سالی اختراع شدند؟ آیا شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید؟ در مورد مخترع کامپیوتر نظرات گوناگونی مطرح است اما بدون شک کامپیوتر نقشی اساسی در زندگی جهانیان دارد. با ما هم قدم شوید تا بیشتر در مورد کامپیوتر بدانیم.

مخترع کامپیوتر

کامپیوتر از کلمه compute  به معنای محاسبه کردن تشکیل شده است و همان گونه که از نام آن مشخص است دستگاهی است که میتواند برنامه ریزی شود تا دستورهای ریاضیاتی و منطقی را به صورت خودکار انجام دهد.

داستان اختراع کامپیوتر، به سادگی یافتن متخصص آن برای تعمیر و ارتقاء کامپیوتر در شیراز سرویس نیست، اما آنچه که همگان در آن اتفاق نظر دارند این است که کامپیوتر در ابتدا تنها یک دستگاه محاسب ساده بود که هر چهار عمل اصلی(ضرب،تقسیم،جمع،تفریق) را انجام می داد.

میتوان گفت اولین تلاش در راه ساخت دستگاه محاسب خودکار در سال 1642 از سوی بلز پاسگال بود، وی در جهت یاری رساندن به پدر خود که یک حسابدار دولتی بود دستگاهی ساخت که میتوانست همه اعداد شش رقمی را با هم جمع و تفریق کند.

تلاشها ادامه داشت تا اینکه در جنگ جهانی دوم در سال 1944  دولت آمریکا در جهت رمز برداری از مکالمات رمزنگاری شده آلمانی ها به کمک شرکت آی بی ام و دانشگاه هاروارد موفق به ساخت دستگاهی شد که این دستگاه غول پیکر پنج تنی به مراتب عملیات های سخت تری نسبت به ماشین های قبلی انجام میداد.

در طول سالیان گذشته اشخاص زیادی نقش آفرینی کردند و با تلاش و ابتکارشان باعث بهتر و گسترده تر شدن عملیات های کامپیوتری شدند به طوری که امروزه کامپیوترها و لپ تاپ ها با سیستم عامل های مختلفی چون ویندوز، مک و لینوکس  و سایر وسایل الکترونیکی مثل پرینتر و فلش مموری و هدفون و ... در دسترس همگان قرار گرفته است.

خدمات نصب، تعویض و تعمیر سخت افزار و نرم افزار  با چند کلیک ساده

امروزه زندگی همه ما خواه نا خواه با کامپیوتر و دستگاههای الکترونیکی دیگری مثل لپ تاپ و موبایل و پرینتر و فلش مموری و ... گره خورده است. بدون شک این دستگاه ها باعث راحت تر شدن امور در بسیاری از موارد شده اند، اما کامپیوترها ولپ تاپ ها و پرینتر ها و... نیز گاهی نیاز به بروز رسانی و سرویس و حتی تعمیر پیدا میکنند، اما پیدا کردن یک سرویسکار  مطمئن و متخصص نیز زمانبر و مشکل است. پس اگر شما هم قصد ارتقاء ویندوز یا نصب آنتی ویروس، تعمیر و سرویس پرینتر خود را دارید فاصله شما با انجام این امور فقط چند کلیک ساده هست!

 خدمات کامپیوتری (نرم افزار- سخت افزار) در محل در شیراز

پیشنهاد ما برای شما همشهریان شیرازی، اپلیکیشن شیراز سرویس هست. شما از طریق شیراز سرویس به راحتی میتوانید نیروی متخصص کارآمد را پیدا کرده و در محل خود وسایل خود را تعمیر کنید.

شیراز سرویس چگونه شما را در زمینه خدمات کامپیوتری یاری میکند؟

پیشنهاد می دهیم برای تمامی کارهای کامپیوتری خود قبل از هر کاری، اپلیکیشن شیراز سرویس را بررسی کنید و خدمت مورد نیاز خود را انتخاب کنید تا هر چه سریعتر و دقیق و مطمئن تر کارهایتان با صرف هزینه کمتر انجام گیرد.

برای دانلود اپلیکیشن خدمات آنلاین  کامپیوتر در شیراز اینجا کلیک کنید