راهکار های داشتن یک باغ سالم و زیبا

دوشنبه 21 خرداد 1397

داشتن فضای سبز و بودن در محیطی که درخت باشد همیشه حس خوبی به آدم می دهد، حتی اگر یک درخت باشد. با شیراز سرویس همراه باشید تا بررسی کنیم چطور میتوانیم فضای سبز مناسبی را در حد امکاناتی که داریم مهیا کنیم.

در اینجا سعی می کنیم نکاتی را راجع به نگهداری از باغ، درختان و راهکارهایی برای زیباسازی فضای باغ را با شما در میان بگذاریم.

داشتن باغ یا باغچه

برای خیلی ها داشتن باغ در خانه یا بیرون از شهر جنبه تفریحی و سرگرمی دارد ولی بعضی ها هم به اثرات مثبت آن مانند کاهش آلودگی هوا، مقابله با افزایش دما و ... فکر می کنند.

اثر سبز چیست؟

بعضی از مواد را نمی توان به صورت طبیعی بازیافت کرد و بایستی از آنها در کار کشت نهال و ... استفاده کرد که جذب زمین شود و بازیافت شود که به این اثر سبز می گویند.

نحوه آبیاری گیاهان در فصل گرم

در فصول گرم بایستی گیاهان را به صورت عمیق آبیاری نماییم، آب روی برگ آنها نپاشید چون سبب پوسیدگی و آفت ها می شود.

مناسب ترین زمان برای آبیاری قبل از طلوع خورشید یا عصر در زمان غروب خورشید می باشد.

گلدان هایی که در معرض گرما هستند ( لب پنجره، روی تراس ) را سعی کنید هر روز یا یک روز در میان آب دهید.

زمان مناسب برای سم پاشی

بایستی به صورت مداوم مراقب برگ گیاهان باشید تا اولین نشانه هایی که از آفات دید اقدام به سم پاشی مناسب نمایید، ضمنن می توانید در شروع بهار باغ، گیاهان، باغچه یا درختان حیاط را سم پاشی کنید که از آفات پیشگیری نمایید.

شستشوی درختان حیاط یا کنار خیابان، باغچه خانگی

به علت آلودگی هوا در فصول گرم و بسته شدن روزنه برگ های درختان در معرض این آلودگی ها نیاز به شستشوی برگ درختان هست که باعث افزایش طول عمر درخت و زودن آفات گیاهی می شود.

چند نکته مهم در رابطه با نگهداری گیاهان

  • کوددهی کنترل شده و به موقع
  • هرس درختان در فصل گرم و سرد برای از بین بردن شاخه های خشک و مزاحم
  • از بین بردن علف های هرز قبل از بزرگ شدن و گرفتن بخشی از مواد غذایی درخت
  • مالچ پاشی می تواند برای حفظ رطوبت خاک موثر باشد و نوبت های آبیاری را طولانی تر نماید.

آبیاری هوشمند

می توانید از سیستم های نوین آبیاری که به آنها آبیاری هوشمند می گویند استفاده کنید که به صورت قطره ای آبیاری انجام می شود و با استفاده از تجهیزاتی که قرار می دهند تنظیم می کنند که چه روزهایی از هفته و چه ساعاتی آبیاری انجام شود و پس از مدت زمان مشخص جریان آب قطع شود.

طراحی های متنوع باغچه های کوچک

  • سعی کنید در طراحی باغچه های کوچک از گیاهان متنوعی استفاده کنید و اگر فضای شما کم هست از دیوارهای کوتاهی استفاده کنید که می توان روی آنها گیاه قرار داد.
  • قسمتی را برای وسایل بازی کودکان اختصاص دهید.
  • فضایی را برای قرار دادن یک مبلمان راحتی در نظر بگیرید
  • محصولات غذایی مانند سبزی، گوجه، فلفل و ... بکارید
  • کاشت گلهای رنگی
  • کاشت شمشاد و طرح دهی های خاص به آن

طراحی باغچه کوچک در داخل خانه

اگر حیاط خانه شما خیلی کوچک است یا حیاط ندارید می توانید در داخل خانه قسمتی را برای نگهداری گیاهان در نظر بگیرید. در فضاهایی مانند کنار پنجره، زیر پله، تراس

شیراز سرویس در همه موارد بالا به شما کمک می کند که با سفارش در اپلیکیشن همه کارهای باغ، باغچه، درختان حیاط، گیاهان آپارتمانی را از طراحی، هرس، کوددهی، سم پاشی، کاشت گیاه گرفته تا مشاوره در زمینه تهیه گیاه مناسب و ... را به نحو احسن انجام دهید.

برای دانلود اپلیکیشن شیراز سرویس و سفارش خدمات باغبانی اینجا کلیک کنید